Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka programowania PLC-Siemens

mbb90 17 Mar 2013 21:59 4890 9
  • #1 17 Mar 2013 21:59
    mbb90
    Poziom 12  

Witam.

Mam zamiar zapoznać się co nieco ze sterownikami Siemensa.
    Na studiach programowałem już trochę na sterownikach Schneider electric, w języku drabinkowym w programie TwidoSuit. Pamiętam, że program ten miał możliwość testowania programów offline (symulacja działania).
    Ze styczności z tymi sterownikami domyślam się, że są rzadziej używane w przemyśle niż sterowniki Siemensa.
    Jak by ktoś mi mógł doradzić, czy są jakieś symulatory tych sterowników, albo coś podobnego i na jakim modelu rozpocząć.

0 9
  • PLC Fatek
  • Pomocny post
    #2 17 Mar 2013 22:14
    seba.et
    Poziom 16  

SIMATIC STEP 7 ma możliwość symulacji.

0
  • PLC Fatek
  • #3 17 Mar 2013 22:40
    mbb90
    Poziom 12  

ok dzięki za odpowiedź. A czy wersja V4.0E STEP 7 MicroWIN będzie dobra czy już przestarzała?
    Pewnie będą problemy uruchomić na windows 7 64bit?

1
  • #4 18 Mar 2013 07:21
    seba.et
    Poziom 16  

Dalej już Ci nie pomogę, nawet nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili jaką ja mam wersję. Dorzucę jeszcze, że zrobiłem sobie kurs programowania plc w Centrum Szkoleń Inżynierskich w Gliwicach. Byłem bardzo zadowolony, ale kasa nie mała poszła na to.

1
  • Pomocny post
    #5 18 Mar 2013 07:26
    arwit
    Poziom 27  

Witam!

MicroWin to oprogramowanie do już powoli wycofywanej serii sterowników S7-200 i nie posiada symulatora. Przy najnowszym SP nie powinno być problemów z uruchomieniem pod Windows 7

Jeśli już to musisz szukać TIA Portal (nowsze oprogramowanie) lub Step 7(starsze oprogramowanie) bo one mają moduły do symulacji sterownika.

0
  • Pomocny post
    #7 19 Mar 2013 14:41
    balone
    Poziom 10  

Napisz do Siemensa, że się interesujesz ich systemami i potrzebujesz jakiekolwiek materiały - ja tak zrobiłem i po tygodniu z poczty otrzymałem 20 kg materiałów wraz z płytkami demo.

0
  • #8 20 Mar 2013 14:01
    ENCON
    Poziom 14  

Witam

Jeżeli jesteś z Warszawy, płytki z wersjami demonstracyjnymi oprogramowania Step 7, TIA PORTAL oraz inne możesz otrzymać bezpłatnie w naszym biurze przy ul. Marsa 56B. Przy okazji możesz skorzystać z bezpłatnych warsztatów z zakresu programowania modułów LOGO!
    Informacje szczegółowe na stronie http://www.encon.pl/index.php/szkolenia-simatic/promocje-szkolenia.html

Pozdrawiam

0
  • #9 22 Mar 2013 13:51
    mbb90
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź.

@ balone
    I to tak za darmo przysłali? Ja na razie jestem totalnie spłukany i pracy jak na razie brak i w tym martwym okresie wiosenno zimowym właśnie się chciałem dokształcić w tym zakresie ponosząc jak najmniejsze koszty.

@ ENCON niestety jestem z pogranicza Małopolski i Podkarpacia.

0
  • #10 01 Kwi 2015 08:27
    s7-scl.com
    Poziom 2  

Witam,

Nauka programowania PLC firmy Siemens będzie omawiana na blogu Siemens PLC

Zapraszam do odwiedzania i komentowania. Piszcie co chcielibyście zobaczyć odnośnie programowania PLC na blogu.

0