Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka Stihl ms 170 brak smarowania łańcucha

romko2006 21 Mar 2013 15:38 19965 4
Bosch
 • #1
  romko2006
  Level 2  
  Witam serdecznie, poszukuję schematu złożenia pilarki Stihl ms 170.
  Mój adres; romko2(malpa)o2.pl Serdeczne dzięki z góry!!!
 • Bosch
 • Bosch
 • Helpful post
  #3
  KdF
  Level 16  
  Rady w stylu "masz Google... " mogłeś sobie podarować.
  Co do pilarki to najczęstszym powodem jest rozszczelnienie wężyka łączącego zbiornik oleju z pompą. Znajdziesz go pod spodem pilarki niestety zakryty dolną częścią pałąka (jedyny czarny element z tej strony). Jeśli chcesz sprawdzić przed rozebraniem to zdemontuj prowadnicę, i wstrzyknij kilka kropel oleju w otwór wylotowy smarowania. Po odpaleniu (nie zapomnij odblokować hamulec bo tylko przy kręcącej się zębatce napędzana jest pompa) w przypadku nieszczelności powinny pokazać się pęcherzyki powietrza. Jeśli nic się nie będzie działo to sprawdź napęd pompy. Do tego musisz zdjąć bęben z zębatką i odkręcić sprzęgło (lewy gwint). Po zdjęciu blaszanej podkładki masz już dostęp do ślimaka z drutem-jedyny element napędzający pompę. Sama pompa baaaaaardzo rzadko ulega zniszczeniu. Chyba że używasz olej spuszczany z silników spalinowych, a tam często można napotkać metalowe opiłki.
  Z prostych i szybkich rzeczy to możesz jeszcze sprawdzić ssawkę w zbiorniku oleju, ale jeśli używasz czysty olej to możesz sobie podarować. Żeby ją zatkać trzeba wlać kisiel.
 • #4
  janszy3643
  Level 29  
  KdF wrote:
  Rady w stylu "masz Google... " mogłeś sobie podarować.

  Klient szukał rozkładówki,a a nie porady technicznej.
 • #5
  KdF
  Level 16  
  Rozkładówka w temacie "brak smarowania łańcucha" pomoże jak umarłemu kadzidło. Jeśli ktoś nie zna budowy, to najczęstszych powodów usterek tym bardziej.