Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Boxer 2.5TD \'98 - Brak wtyczki do czujnika temperatury

23 Mar 2013 21:20 12324 5
  • Poziom 14  
    Witam

Poszukuję kogoś kto posiada Boxera/Jumpera/Ducato z silnikiem 2.5TDI (rocznik najlepiej 98). Niedawno zakupiłem takie auto i nie działa wskaźnik temperatury - po zajrzeniu pod maskę okazało się, że czujnik (1) nie jest podpięty i nie widzę nigdzie wtyczki która mógłbym w niego wpiąć. Zatem w miarę możliwości, proszę o zdjęcie komory silnika z zaznaczonym miejscem skąd wychodzą przewody do wspomnianego czujnika, ewentualnie jeśli ktoś dysponuje programem z opisem elektryki w tym aucie to byłbym wdzięczny za wskazanie gdzie powinny iść kable z tego czujnika (jeśli nie znajdę nigdzie choćby resztek kabli z wtyczką to będę musiał poprowadzić nowe).
    Ponad to obok znajduje się drugi czujnik (2) z którego wychodzi tylko jeden przewód - czy jest to prawidłowe czy również brakuje tutaj przewodu?

Przyglądając się znalazłem jeszcze niepodpięte wtyczki w okolicy lampy przedniej od strony kierowcy (zaznaczone prostokątem na rysunku) - do czego one służą? Czy to jakieś złącza diagnostyczne?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 14  
    Ten z jednym przewodem jest na wskażnik ten z dwoma na sterownik (zdjęcie nr 1 ) a instalacje trzeba poszukać albo dorobić :))))
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Czy ten czujnik z jednym przewodem idzie bezpośrednio do tablicy zegarów czy po drodze jest wpinany do jakiegoś innego elementu?
  • Poziom 14  
    Wpiety do innego elementu raczej nie jest ale może być jakaś wtyczka łącząca pomiędzy czujnikiem a zegarami . Nie mam schematu pod ręką więc dokładnie Ci nie odpowiem. Znalazłeś ten przewód od tego czujnika ? bo jak tak to daj mu masę i wskażnik powinien iść na max .
  • Poziom 14  
    Nie znalazłem - stąd moje pytanie czy jest coś po drodze, bo będę musiał dosztukować brakujące przewody.
  • Poziom 10  
    I_Mat napisał:
    Witam

Poszukuję kogoś kto posiada Boxera/Jumpera/Ducato z silnikiem 2.5TDI (rocznik najlepiej 98). Niedawno zakupiłem takie auto i nie działa wskaźnik temperatury - po zajrzeniu pod maskę okazało się, że czujnik (1) nie jest podpięty i nie widzę nigdzie wtyczki która mógłbym w niego wpiąć. Zatem w miarę możliwości, proszę o zdjęcie komory silnika z zaznaczonym miejscem skąd wychodzą przewody do wspomnianego czujnika, ewentualnie jeśli ktoś dysponuje programem z opisem elektryki w tym aucie to byłbym wdzięczny za wskazanie gdzie powinny iść kable z tego czujnika (jeśli nie znajdę nigdzie choćby resztek kabli z wtyczką to będę musiał poprowadzić nowe).
    Ponad to obok znajduje się drugi czujnik (2) z którego wychodzi tylko jeden przewód - czy jest to prawidłowe czy również brakuje tutaj przewodu?

Przyglądając się znalazłem jeszcze niepodpięte wtyczki w okolicy lampy przedniej od strony kierowcy (zaznaczone prostokątem na rysunku) - do czego one służą? Czy to jakieś złącza diagnostyczne?

Z góry dziękuję za pomoc.

Na tym pierwszym rysunku 1 (ten z jednym przewodem) zielony bodajże to tzw dogrzewanie - czyli dłuższe grzanie świec żarowych jak temp zejdzie poniżej 0.... co do wtyczki nr2 to jest na dechę i ten przewód idzie z wiazki od grodziówki koło kierowcy w wiazce mot pozniej kolo wentylatorów idzie i ma dwa przewody masz jeszcze jeden z boku prawdopodobnie - ten jest awarynjny do wlaczania wentylatorów jest z boku nie zgóry a z boku jak masz te dwie tyczki to z lewej z boku tego korpusu z tyczkami i termostatem...