Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

projektor benqu w500 odpala się ale nie świeci

26 Mar 2013 10:30 2220 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam projektor w500 po zakończeniu oglądania wyłączyłem go zgodnie z poleceniem na ekranie, projektor wyłączył się jak zawsze po około 2 minutach
    następnego dnia chciałem włączyć go ale zaczął tylko chodzić nie świeciła się lampa, po sprawdzeniu wygląda to tak naciskam power mruga na zielono po czym zapala się nad power pomarańczowa dioda nad temp nie pali się nic a nad lamp pali się czerwona dioda.
    Dodam że lampa ma 48% zużycia próbowałem kilka razy odpalić to samo odpala się i po chwili wyłącza.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Niekiedy lampa padnie wcześniej. Sam tak miałem :) Mi lampa padła po 23% zużucia (fabryczna wada). Jak kupiłeś go używanego to mogłeś mieć skasowany przebieg lampy i liczył od nowa żywotność lampy.
  • Poziom 2  
    Witajcie,

do wczoraj dzialal mi ten projektor idealnie.
    Ze swojej strony moge opisac tak, kupilem go nowego w 2008.08 mial wyswietlone do wczoraj dokladnie 785 h zawsze dzialal w trybie ECO czyli powinien wytrzymac zgodnie z danymi producenta 3000h i ba stalo sie.
    Podczas ogladadania filmu lampa sama wygasla i projektor sie wylaczyl po 90 sec, wylaczylem go i znow uruchomilem... podzialal z 10 min i znow zgasla. Na drugi dzien kupilem powietrze sprezone rozebralem go i przeczyscilem ( ku mojemu zdziwieniu nie bylo w nim wiele kurzu jak na 5.5 roku dzialania.
    Po zlozeniu dziala ale lampa sie nie swieci i pokazuje sie dioda lamp...
    Benq sobie leci w kulki bo gdzie moje 2300h???
  • Poziom 15  
    3000h jest przy określonych warunkach pracy, wbrew pozorom to nie świecenie lampy powoduje jej największe zużycie, a jej liczba startów, i w efekcie jest tak że dłużej pożyje lampa która będzie odpalana raz dziennie na 10h, niż lampa która będzie odpalana 10 razy dziennie na 30 min.
  • Poziom 2  
    lampa odpalana byla zawsze raz na dzien obejrzalem jeden, rzadko 2 filmy. wiec leca sobie w kulki!