Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

benq w500 - niby lampa a jednak...

tewino 26 Feb 2010 15:16 5525 6
lampy.pl
    tewino
    Level 2  
    Witam

Projektor przez rok spisywał się znakomicie i bez żadnych problemów. Do wczoraj...
    Po włączeniu, nie wystartowała mi lampa, lampka "power" po chwili migania na zielono zapaliła się na stałe na pomarańczowo a lampka "lamp" na czerwono. Po chwili odpalają wiatraki i cała reszta jak zwykle ale obrazu nie ma. Nie da się wtedy też rzutnika wyłączyć, wyłącza się sam po chwili ale pomarańczowa dioda power i czerwona lamp świecą się dalej. Najlepsze jest to, że chwilę później rzutnik się normalnie odpalił i chodził przez następne 3 godziny bez problemów, natomiast dzisiaj dzieje się tak za każdym razem.

Jeżeli chodzi o zużycie lampy, powinno być przede mną jeszcze 52% jej czasu... generalnie nie widać było żadnych przepaleń ani nawet spadku jasności.

Z samej instrukcji też niewiele się da wywnioskować...

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi, ze to nie koniec lampy?:)

Z góry dziękuję
  • lampy.pl
    CMS
    Administrator of HydePark
    Możliwe, że to już koniec życia lampy, możliwe także że winę ponosi uszkodzenie zasilacza lampy lub sterowania tegoż zasilacza.
    Chociaż ten model miewał też problemy z kontrolą temperatury co potrafi się w taki sposób objawić.

Pozdrawiam.
    CMS
  • lampy.pl
    tewino
    Level 2  
    a to, że mimo wszystko raz odpalił i chodził 3 godziny? Jest jakiś dobry serwis na śląsku?
    k45i89o98j66
    Level 23  
    spróbuj przedmuchać projektor w środku sprężarką ale ostrożnie by czegoś nie uszkodzić.miałem model pb6110 i to pomogło.chodzi średnio 7 godzin bez problemu przy 890 godzinach wykorzystanych przez lampę na 2000h przewidzianych przez producenta.szczególną uwagę zwróć na trzeci wiatrak w środku jest tam jakaś kontrola przepływu temperatury powietrza.
    CMS
    Administrator of HydePark
    Jak już masz dmuchać to koniecznie zablokuj wiatraczki żeby się nie kręciły, w przeciwnym wypadku możesz uszkodzić ich sterowanie.
    adaśku
    Level 2  
    tewino wrote:
    Witam

Projektor przez rok spisywał się znakomicie i bez żadnych problemów. Do wczoraj...
    Po włączeniu, nie wystartowała mi lampa, lampka "power" po chwili migania na zielono zapaliła się na stałe na pomarańczowo a lampka "lamp" na czerwono. Po chwili odpalają wiatraki i cała reszta jak zwykle ale obrazu nie ma. Nie da się wtedy też rzutnika wyłączyć, wyłącza się sam po chwili ale pomarańczowa dioda power i czerwona lamp świecą się dalej. Najlepsze jest to, że chwilę później rzutnik się normalnie odpalił i chodził przez następne 3 godziny bez problemów, natomiast dzisiaj dzieje się tak za każdym razem.

Jeżeli chodzi o zużycie lampy, powinno być przede mną jeszcze 52% jej czasu... generalnie nie widać było żadnych przepaleń ani nawet spadku jasności.

Z samej instrukcji też niewiele się da wywnioskować...

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi, ze to nie koniec lampy?:)

Z góry dziękuję

Witam
    Jak zakończyła się sprawa??
    Właśnie dotknęła mnie ta sama sytuacja...i nie wiem czy wysyłać projektor do serwisu czy po prostu tylko kupić lampę??
    Bardzo proszę o jakiekolwiek info...
    Pozdrawiam
    arek1973
    Level 11  
    BENQ W500
    Lampa raz się zapali a kilka razy nie (zużyta tylko w 5% ), czasem zapala się po dłuższym czasie pracy iskrownika , jeśli się zapali to świeci aż do osiągnięcia temperatury obudowy lampy do około 100*C (termometr pir). Jakie napięcia powinny być na lampie podczas zapalania ? Wyłącznik termiczny jaki jest w obudowie lampy wyłącza całkowicie projektor wiec to nie on.