logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat linea Zakup używanego - Opinie ,jak z awaryjnością i gazem

Eragon 26 Mar 2013 14:06 4302 6
REKLAMA
  • #1 12113935
    Eragon
    Poziom 9  
    Posty: 65
    Ocena: 11
    Cześć zastanawiam się nad kupnem używanego 5 letniego fiata linea z silnikiem tjet,120km , szukam opinii na temat tego auta jakie jest koszty utrzymania , awaryjność itp.

    I mam zamiar go przerobić na gaz czy się opłaca ? i jakie koszty są takiej instalacji ?, szukam porad opinii na ten temat , dzięki
  • REKLAMA
  • #2 12115248
    zed71
    Poziom 23  
    Posty: 642
    Pomógł: 13
    Ocena: 185
    daruj sobie ten silnik do lpg. lepiej poszukaj silnika 1,4 77km i go zagazuj. silnik 120km posiada turbo a do tego trzeba dobrego fachowca. jesli jednak uparłeś się na ten silnik (i lpg) to poszukaj dobrego fachowca i z nim pogadaj na ten temat.
  • REKLAMA
  • #3 12115308
    Eragon
    Poziom 9  
    Posty: 65
    Ocena: 11
    No bo ten silniczek jest fajny sporo koni dynamiczny jak na tak duże auto do trasy , góry itp. I cenowo całkiem dobrze wypada pasuje mi
    , ten 1,4 trochę za słaby mało dynamiczny słyszałem o nim jak na to auto ,

    a jak z kosztami instalacji lpg do tjet są dużo wyższe ? i ogólnie jak jest z lineom z utrzymaniem , awaryjnością itp ogólnie auta..
  • #4 12115877
    zed71
    Poziom 23  
    Posty: 642
    Pomógł: 13
    Ocena: 185
    jak pisalem wczesniej- zacznij od szukania fachowca. ceny instalacji (dobrej) zaczynają się od 2500zł ale w tym wypadku (t-jet) nie ma co oszczędzać i musisz mieć naprawdę dobre podzespoły
  • REKLAMA
  • #5 12115947
    Eragon
    Poziom 9  
    Posty: 65
    Ocena: 11
    Fachowca niby mam na oku bo mój brat miał siene u niego na gaz przerobioną przejechał nią 248tyś i nie miał problemów ,

    Czyli temu silnikowi gaz nie zaszkodzi jak będzie dobrze zrobiony i podzespoły ?
    A ogólnie auto jak wypada z awaryjnością utrzymaniem itp. Wolałbym mocniejszy niż słabszy silnik ..
  • REKLAMA
  • #6 12116447
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 42  
    Posty: 7008
    Pomógł: 622
    Ocena: 2102
    Nie wiedziałem, ze ten linea to jakaś technologiczna cofka... Niezłe silniki fiata 1,4 16V 90-95 KM sa montowane w innych modelach ( bravo),a tu tylko 8-zaworowe 77KM?
    Odpuść sobie to auto, wybierz inne z normalnym silnikiem 1,6,1,8 i zagazuj jak chcesz LPG.
  • #7 12116852
    Eragon
    Poziom 9  
    Posty: 65
    Ocena: 11
    Ta Linea z silnikiem z tjet wygląda bardzo fajnie i wyposażenie do ceny mi pasuje , a bravo jednak sporo droższe . ten 1.4 77km też mi się nie bardzo podoba

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik rozważa zakup pięcioletniego Fiata Linea z silnikiem T-Jet 120 KM i poszukuje informacji na temat kosztów utrzymania oraz awaryjności tego modelu. W dyskusji pojawiają się opinie, że silnik T-Jet może być problematyczny przy konwersji na LPG, zaleca się konsultację z doświadczonym fachowcem. Koszt instalacji LPG dla tego silnika wynosi od 2500 zł, a jakość podzespołów jest kluczowa. Użytkownicy sugerują, że silnik 1.4 77 KM jest zbyt słaby, a lepszym wyborem mogą być inne modele z silnikami 1.6 lub 1.8. Ogólnie, Fiat Linea z silnikiem T-Jet jest postrzegany jako atrakcyjny, ale wymaga starannego podejścia do konwersji na gaz.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA