Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] pytanie odnośnie Canon MG 5350 - wydajność tuszy

03 Kwi 2013 17:07 7458 16
  • Poziom 11  
    Witam,
    pierwsze pytanie, czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między MG 5350 a MG 5350S? czy to tylko kolorem się różni?

drugie pytanie i tym mi bardziej zależy:
    ile zdjęć można wydrukować na org/zamiennikach? (format 10x15)

ze strony producenta informacje są takie mało prawdopodobne bynajmniej jak dla mnie:
    Wydajność zbiornika z czarnym atramentem Tryb czarno-biały: 339 stron (PGI-525PGBK), 2945 stron* (CLI-526BK)¹
    Tryb czarno-biały: 3545 zdjęć* (PGI-525PGBK), 555 zdjęć* (CLI-526BK)²
    * Szacowana dodatkowa wydajność

Wydajność zbiornika z kolorowym atramentem Błękitny: 530 stron (CLI-526C), purpurowy: 486 stron (CLI-526M), żółty: 525 stron (CLI-526Y)¹
    Błękitny: 202 zdjęcia (CLI-526C), purpurowy: 201 zdjęć (CLI-526M), żółty: 199 zdjęć (CLI-526Y)²
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Wyłączenie sprawdzania poziomu tuszu może spowodować jakieś problemy z drukarką? Czyli będę mógł drukować na zamiennikach bez chipa a używać tylko te z org tuszy które dostałem przy zakupie drukarki?!
    p.s. jak użytkownicy canona oceniają tusze Dulin do canona?
  • Poziom 11  
    czyli rozwiązaniem aby nie utracić gwarancji jak rozumiem jest stosowanie resetera orignalnych czipów ew. stosowanie zamienników wraz z czipami?!
    To chyba szkoda zabawy w moim przypadku i wybiorę coś co nie posiada czipów...
  • Poziom 11  
  • Poziom 11  
    trochę mi bardziej rozjaśniłeś sytuację :-)
    a jeszcze apropo chipów samoresetujących, szukałem ale nie znalazłem, w jakiej cenie takie chipy można zakupić?
  • Poziom 19  
    Do swojej MG5150 stosuję zamienniki PrintLaba bez chipów za 20zł komplet, z chipami koszt 30zł i takie bym kupował gdybym nie miał chipów samoresetujących z zestawu CISS. Pojemniki z chipami, praca lekka łatwa i przyjemna. :) Odpada "zabawa" z przekładaniem, czasami trzeba kilka razy wyjąć i włożyć przy włączonej drukarce, żeby reset zaskoczył, ale jak już je mam, to zakładam.
    Co do wydajności to tak mniej więcej jak pisał kolega, przy drukowaniu zdjęć w ciągu 2-3 dni, udało mi się wydrukować 55 szt. A4,. czyli 220 zdjęć 10x15cm. Najmniej to wówczas, gdy drukowałem jednorazowo mało i w długim czasie (miesiąc), ponieważ wówczas jest dużo autoczyszczenia głowic. W tym przypadku to tylko 35 zdjęć A4, przeciętnie 45 szt. A4. Za każdym razem dochodził wydruk prostych grafik kolorowych w trybie szybkim i normal i to w ilościach nie tak małych. (kilkadziesiąt kart A4.) oraz druk tekstu w trybie szarości. Tego nie liczę do osiągów, bo trudno to oszacować, pokrycie jest bardzo różne, do tego tryb szybki.
  • Poziom 11  
    czyli jako minimum mogę brac w ciemno że dam radę wydrukować 100 szt?
  • Poziom 19  
    100 sztuk zdjęć 10x15cm? Bez problemu i w ciemno. :) Nawet jakbyś drukował po jednym zdjęciu dziennie myślę, chociaż takich ekstremalnych prób z tak małym formatem nie robiłem. Drukuję minimum 15x21 i na 10x15 już nie mogę patrzeć. ;) Nie wiem tylko jak jest z wydajnością oryginalnych tuszów które są dołączone w zestawie. Nie zużyłem ich do końca, poza tym jako pierwsze były świadkami prób, testów, więc trudno mi ocenić. Może ktoś ustalił ich wydajność, informacja ta była by też pomocna do ewentualnych zakupów kompletów dołączanych do drukarki. Bo nie wykluczone, że te dołączane nie są napełniane do pełna. Trudno to stwierdzić na początku z tej racji że kartridże oryginalne są nieprzezroczyste.
  • Poziom 11  
    Po tym Rozważam zakup coraz bardziej własnie wspomnianej MG5350S i do niego stosować zamienniki PrintLab bądź Dulin. do końca tygodnia muszę wybrać jakiś sprzęt do zastosowań domowych :-)

koszt wydruku w internecie 100 zdjec zaczynją sie z przesyłką od 29 zł, więc tańsze (ale czy porównywalnie trwałe) będzie drukowanie na wspomnianym canonie :-)
    aczkolwiek wiadomo, że zdjęci nie drukuje się codziennie :-)

Biorąc pod uwagę że taka sama cena jest CANON MG5350S i BROTHER J315w to jakosciowo i wydajnosciowo lepsza bedzie drukarka canona?!
  • Poziom 19  
    bartekg1 napisał:
    ....
    koszt wydruku w internecie 100 zdjec zaczynją sie z przesyłką od 29 zł, więc tańsze (ale czy porównywalnie trwałe) będzie drukowanie na wspomnianym canonie :-)
    .....

Krótko? Nie będzie!
    Chyba że na tuszach oryginalnych, to może nawet będą trwalsze niż te z labu. Na zamiennikach niestety nie. W albumie nie powinno być z tym źle, najgorzej gdy zdjęcia będą eksponowane bez szyby bezpośrednio na słońcu. Piszę o tym szerzej w którymś wątku, są tam wnioski po moich testach w tym zakresie.
    ps. Co do kosztów wydruku. Drukując PrintLabami na papierach PE z papierdozdjec zależnie od papieru calkowity koszt wydruku A4 wynosi w moim przypadku od 1,20zł do 1,50zł, czyli 10x15 od 30gr-37gr. przy założeniu wydruku na komplecie 40 szt. A4, a bywa że udaje się więcej na komplecie druknąć.
    Niezależnie od kosztów, mam coś czego nie można kupić w labie, sam decyduję o wyglądzie zdjęcia i mam dzięki temu kontrolę nad całym procesem fotografowania, od pstryku do wydruku. :)
  • Poziom 19  
    Sługa WSI napisał:

Pamiętajmy, że pierwszy zestaw tuszów jest częściowo zużywany na inicjalizację głowicy w nowej drukarce.

A co to, cnotę traci czy jak? ;)
    Za każdą wymianą kardridży robię czyszczenie, płukanie głowicy, więc po uruchomieniu zawsze jest jakby od początku ta inicjalizacja znaczy się. ;)
    Cytat:
    Mam możliwość zważenia na wadze laboratoryjnej oryginalnego, pudełkowego, nieużywanego wkładu CLI-526BK (mogę wyjąć tusz z pudełka bez zdejmowania szarej folii z kartridża). Niestety nie mam dostępu do nowego tuszu tego typu dodawanego do drukarki. Myślę, że porównanie wag dwóch zafoliowanych tuszów można uznać za odpowiedź na to pytanie

Jesli nie masz dostępu do tuszów startowych to odpowiedzi nie będzie. Interesuje mnie czy na starcie dają pełną pojemność.

Sługa WSI napisał:
    ...

bartekg1 napisał:
    czyli jako minimum mogę brac w ciemno że dam radę wydrukować 100 szt?

Na raz - tak. Na raty - może nie dać rady - widziałem zrzut EEPROM z MG6xxx, na którym atramenty poszły po... 20 wydrukach w trybie kopiarki.

Pytanie o jakim stanie mowa w deklaracji, "atramenty poszły", czy o stanie opisanym jako" być może kończy się atrament koloru x", czy o stanie konieczności wymiany kartridża, bo to czy atrament faktycznie jest czy nie to dowiemy się jedynie jadąc hardcorowo z drukowaniem do końca. Moje oryginalne startowe bardzo szybko zakomunikowały konieczność wymiany, długo drukowałem jeszcze na wyłączonym monitorze stanu i wyjąłem nie do końca zużyte. Teraz na chipach samoresetujących się i tuszach PrintLab, z chwilą zakomunikowania konieczności wymiany kolory żółtego faktycznie go nie ma i wymieniam w tym momencie komplet.
    W temacie mówimy o 100 zdjęciach 10x15cm tj, 25 sztukach A4. Na mojej MG5150 nie ma takiej opcji, żeby nie dało się tego wydrukować nawet drukując po kilka tylko sztuk dziennie. Najczęściej tak właśnie działam, drukując kilka sztuk na dzień, z tym że większy format bo A5.
    Inne drukarki z tej serii mogą się zachowywać nieco inaczej, mogą więcej zużywać na czyszczenie etc. Sam mogę się podzielić wiedzą i doświadczeniem dotyczącym tylko modelu MG5150.
    ps. nie wiem, czy jestem przeczulony, ale wygląda na to że moja drukarka ostatnio jakby zrobiła się bardziej czyścioszka, częściej się czyści w czasie wydruków. Na szczęście osiągi trzyma. Ale wkurza bardziej. ;)
    Gdybym używał oryginalnych tuszów, to bez środków uspokajających by się nie obeszło chyba. ;)

Sługa WSI napisał:
    ....

P.S. Od jutra mam urlop - nie będzie mnie tutaj 10 dni :/

Weź ze sobą smartfona i urlop nie będzie taki straszny. ;) Przyjemności i dobrego wypoczynku.