Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMS 69T02EU - Jak zdemontować pompę myjącą w Bosch SMS 69T02EU

Tomasz_Ja 07 Kwi 2013 23:43 4743 3
  • #1 07 Kwi 2013 23:43
    Tomasz_Ja
    Poziom 9  

W zmywarce wystąpiło typowe uszkodzenie objawiające się brakiem poboru wody i błędem E:24.
    Oczywiście woda jest dostarczana prawidłowo.
    Metodą różnych prób i błędów, znalazłem sposób na uruchomienie zmywarki. W momencie gdy wypompowuje resztkę wody i zaczyna buczeć pompa myjąca należy kilkukrotnie otworzyć drzwiczki zmywarki.
    Prawdopodobnie uszkodzona jest pompa myjąca.
    Zdjąłem metalowe boczki zmywarki, plastik pod drzwiami, blachę pod drzwiami, która była umocowana dwoma wkrętami.
    I tu mam problem. Nie wiem jak zdemontować plastikowy spód zmywarki. Nie widzę tam żadnych śrub, wkrętów, zaczepów. Domyślam się, że trzeba zdemontować drzwi, ale co dalej?
    Nie widzę też pompy myjącej. Czy znajduje się ona w tyle zmywarki?
    Czy taką pompę można naprawić, czy w grę wchodzi tylko wymiana na nową?

3 3
  • Pomocny post
    #2 08 Kwi 2013 08:48
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Tomasz_Ja napisał:
    W momencie gdy wypompowuje resztkę wody i zaczyna buczeć pompa myjąca należy kilkukrotnie otworzyć drzwiczki zmywarki.

Sprawdź odpływu wody, zablokowana pompa lub słaby/przypchany odpływ
    Tomasz_Ja napisał:
    Nie wiem jak zdemontować plastikowy spód zmywarki

Jak przewrócisz zmywarkę na plecy to w okolicy nóżek zobaczysz wkręty
    Tomasz_Ja napisał:
    Nie widzę też pompy myjącej. Czy znajduje się ona w tyle zmywarki?

Po zdjęciu prawego boczku zmywarki powinieneś widzieć pompę myjącą

0
  • #3 08 Kwi 2013 10:05
    Tomasz_Ja
    Poziom 9  

Nie wiem, czy o tym samej zmywarce mówimy. Ta moja ma plastikowy spód i nie ma tam wkrętów i śrub. Nóżki z przodu są na plastikowych zatrzaskach i w czasie demontażu należy je zdemontować.
    Z prawej strony jest za mało miejsca, aby cokolwiek zrobić, nie mówiąc już o demontażu.
    To nie jest problem z odpływem, ponieważ wodę wypompowuje bez problemu.
    Prawdopodobnie zaciera się pompa myjąca i w czasie startu pobiera za dużo prądu.
    Potrzebna mi informacja od praktyków którzy już to robili, jak zdemontować pompę myjącą.
    Być może jest prosty sposób, bez konieczności demontażu całego spodu zmywarki.
    Po drugie, jeżeli będzie konieczność demontażu tego spodu, potrzebna mi informacja, jak krok po kroku, za to się zabrać, aby nie uszkodzić plastikowych zaczepów, wiązek kabli, albo innych elementów.

2
  • Pomocny post
    #4 08 Kwi 2013 10:45
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Tomasz_Ja napisał:
    Nie wiem, czy o tym samej zmywarce mówimy. Ta moja ma plastikowy spód i nie ma tam wkrętów i śrub.

Czytałeś PW?
    Tomasz_Ja napisał:
    Z prawej strony jest za mało miejsca, aby cokolwiek zrobić, nie mówiąc już o demontażu.

To zapomnij o jakiejkolwiek naprawie musisz ją wydostać z zabudowy
    Tomasz_Ja napisał:
    Potrzebna mi informacja od praktyków którzy już to robili, jak zdemontować pompę myjącą.
    Być może jest prosty sposób, bez konieczności demontażu całego spodu zmywarki.

Nie ma.

0