Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Zestaw Panasonic SA-PM29 - Wymiana zespo逝 g這wicy lasera

18 Kwi 2013 14:38 4860 11
  • Poziom 21  
    Witam,
    Mechanika oparta na CR 16 zmieniarka na p造t. Podobne do SA-PM28. Do wymiany zesp馧 g這wicy laserowej o oznaczeniu RAE0157A-V . W jaki spos鏏 sprawnie dokona wymiany bez zb璠nego rozbierania i ryzyka uszkodzenia czy przestawienia mechanizmu podawania p造t.
    Czy tylko opiera si na poni窺zym:
    http://www.csweb.lar.panasonic.com/viewing/ALL/SA-PM39DGC/SVC/s1118000000.html
    Prosz o sugestie i podzielenie si do鈍iadczeniem z w/w.
    Z g鏎y dzi瘯i.
  • Poziom 21  
    Z wielkim trudem i czasem uda這 mi si rozebra t mechanik, wymieni zesp馧 mechaniki z g這wic laserow i z這篡 wszystko w ca這嗆.
    Pomocny by bardzo poni窺zy filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=0VE9nBReqoQ
    I oczywi軼ie og鏊nie dzia豉. Jest jedynie pewien ma造 niuans. Podczas odtwarzania p造ty z tacy najni窺zej nr 1 s造cha delikatne rytmiczne stukanie p造ty o kraw璠 tacy. Przy pozosta造ch tacach nie ma 瘸dnego problemu. W czym mo瞠 by problem?
    Czy taca nr 1 mo瞠 by lekko skrzywiona?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 21  
    Wszystko si zgadza.
    Mam pewne w徠pliwo軼i co do zamocowania amortyzatork闚 gumowych podtrzymuj帷ych zesp馧 mechaniki lasera wraz ze spr篹ynkami. Czy je zamontowa貫m prawid這wo czy nie przypadkiem odwrotnie, tzn. ba逕ankiem do g鏎y czy do do逝. Z rysunku dokumentacji niestety nic nie wida.
    Ja zamontowa貫m ba逕ankiem do g鏎y ale przy w這瞠niu klips闚 blokuj帷ych znacznie usiad豉 mechanika i to mo瞠 jest ta przyczyna.

• U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 21  
    Wszystkie spr篹ynki s jednakowe z wygl康u i koloru. Amortyzatorki wszystkie r闚nie jednakowe. Z tego co pami皻am to w pierwszej wersji zamontowa貫m wi瘯sz cz窷ci do do逝 lecz i tak amortyzator nie dotyka do podstawy w霩ka bo ca陰 mechanik lasera podtrzymuj spr篹yny wi璚 stwierdzi貫m 瞠 musi by jednak odwrotnie.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 21  
    Ponownie rozebra貫m mechanik i prze這篡貫m odwrotnie amortyzatorki. S one asymetryczne jak na poni窺zym zdj璚iu.

Po z這瞠niu stuki p造ty o szuflad ust徙i造.
    Z tego co widz to pozosta mi jeszcze jeden problem do rozwi您ania. Urz康zenie czyta p造ty z utworami na CD w formacie MP3 i WMA. Po w這瞠niu takiej p造ty do urz康zenia zaczyna czyta i po oko這 10 sekundach pojawia si napis:
    NO MP3/WMA
    Nie widzi tego formatu. Nie s康z aby to by這 zwi您ane z nowym laserem. Taki sam komunikat wy鈍ietla przy w這瞠niu dowolnej p造ty CD z danymi skopiowanymi z komputera.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 21  
    Laser zachowuje si prawid這wo, szybko odczytuje po w這瞠niu p造ty czas 陰czny muzyki na p造cie CD, szybko mo積a prze陰cza do nast瘼nych utwor闚 jak i cofa. Z laserem my郵 瞠 b璠zie wszystko OK.
    Natomiast nie jestem pewien co do prawid這wo軼i nagra na p造cie testowej z plikami MP3 i WMA. W這篡貫m p造tk do innej wie篡 kt鏎a ma mo磧iwo嗆 odtwarzania tego typu plik闚 i pojawi mi si 陰czny czas tylko jednego utworu oko這 45 minut. Po w陰czeniu niestety cisza w g這郾ikach.
    Nagram inn p造tk na wolnej pr璠ko軼i w nagrywarce z jasno okre郵onymi nazwami plik闚 i ich rozszerzeniami.
  • Poziom 21  
    Mia貫m ma造 niuans z programem CDburnerXP do nagrywania plik闚 danych/mp3. By ustawiony system plik闚 UDF.
    Z menu wybra P造ta->Zmie system plik闚 i zmieni na System plik闚 ISO 9660 / Joilet. Na dolnym pasku tam gdzie s informacje o ilo軼i plik闚 wy鈍ietlany jest aktywny system plik闚.
    I wszystko gra. :D