Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie - CD Fonica compact disc player cdf002.

24 Lut 2005 23:20 2445 3
 • Poziom 15  
  Witam!!!
  Potrzebuje opinii na temat CD Fonica compact disc player cdf002! Na odtwarzaczu pisze:
  -front loading system
  -high speed music search system
  -3-beam laser pick up
  Co to oznacza:P???
  Pozdrawiam!!!
 • Poziom 11  
  Zwykły odtwarzacz cd, od 14 lat ładnie u mnie działa nawet nie trzeba było go czyścić, odtwarza płyty cd-r i jest całkiem dobry.
 • Serwisant
  Jeśli jest to wersja na kss 210-wysoce niezawodna. Ewentualnie paski. Pozdro.
 • Poziom 26  
  Miałem ten model albo bliźniaczy Foniki. Obecnie chyba jeszcze chodzi u jednego znajomego, ja zamieniłem na Technicsa SL-PG590 i już jest do wymiany laser, zaś ta Fonica raczej wciąż działa pewnie. Technics ma 6 lat, Fonica już 13 lat... W Fonice jest mechanicznie bardzo prosty i łatwy do rozebrania napęd Mitsumi.
  W Fonice u mnie wystąpiły dwa problemy. Najpierw po paru latach w tacce pękł plastykowy zaczep sprężynki, która tą tackę podnosiła do góry. Trzeba wysunąć tackę (która jest niezależna od napędu) i jakoś czymś zastąpić ten zaczep. Czasami wystarczy tylko tak przegiąć sprężynkę, by oparła się o macierzysty plastik i zaczep już niepotrzebny :-)
  A potem poleciał smar na prowadnicy głowicy i płyty zaczęły przeskakiwać. Wystarczy posmarować na nowo, musi to być delikatny smar (żaden towot broń boże), może byc silikonowy ale taki w miarę półpłynny a nie o konsystencji dżemu.
  Podobno układ RF za głowicą jest skalibrowany z takim zapasem, że Fonica jako jeden z niewielu starych odtwarzaczy czyta CD-RW (mimo, że na początku lat 90. jeszcze nikt nie myślał o CD-RW). Ale nie wiem, czy to prawda, może kiedyś powiem temu znajomemu żeby sprawdził.