Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder dvb-t02 firmy Manta

05 Maj 2013 03:55 5715 3
  • Poziom 2  
    Dekoder DVBT02 nie reaguje na pilota, nie działają też przyciski na panelu dekodera. Po prostu świeci się zielona dioda i nic nie można zdziałać nawet po odłączeniu go z zasilania. Po ponownym włożeniu kabla do gniazdka dalej pali się ta cholerna zielona dioda i nic. Pomijając fakt że właśnie wrócił do mnie z serwisu Manty-gdzie opisano usterkę jako usuniętą "przyczyna-cytuję;"USUNIĘCIE PRZERW FLASH". Było dobrze przez jakieś pięć minut, wyszukał programy i zawiesił się znowu, powrót do przeszłości. Nie mam do niego siły. Ratujcie co robić? I co to jest FLASH? Da się to jakoś naprawić np.nowym softem? A jeśli jest taka opcja to skąd go ściągnąć? Za wszelkie porady będę dozgonnie wdzięczny. Piszcie na moją pocztę;frogii77@o2.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam całą ekipę. Frogii77
  • Poziom 16  
    Witam ,, FLASH'' jest to magazyn /pamięć w którym znajduje się program (tak jak dysk w komputerze ) , pewnie się da naprawić ,może jakieś małe chińskie rączki uczyły sie montować lutować :)
  • Poziom 21  
    Podłącz go pierw dobrze czyli na wejscie antenowe podłącz antene a wyjście podłącz kablem do telewizora i kabel euro podłącz do dekodera i telewizora potem musisz wejść w menu i ustawić kanały po primo jaki masz tv? Ostatnio kupiłem na promocji dwa dekodery do dwóch tv i w starym grundigu miałem problem i nie dało rady ustawić bo obraz uciekał cały czas a anteny dipolowe mam zamontowane na sosnach i odbiór analogowej miałem tak ustawiony że jedna antena dobrze odbierała większość programów i polsat a druga większość i tvn nie dało rady ustawić tak by tvn i polsat dobrze naraz jedna odbierała pozatym warto do wtyczki antenowej od anteny wlutować płytke do kabla ekranowego i sygnałowego ja robiłem też owijanie ekranowego drutu blaszką mosiężną i skręcałem to mocno i sygnał analogowej był fachowy co do dekoderu działał wcześniej przed uszkodzeniem? Czy teraz dopiero po naprawie nie działa ustawiałeś już na nim tv jakiś?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    frogii77 napisał:
    Dekoder DVBT02 nie reaguje na pilota, nie działają też przyciski na panelu dekodera.

zodiakmenda napisał:
    musisz wejść w menu i ustawić kanały

Kolego zodiakmenda, napisz jeszcze jak ma to zrobić przy niedziałającym pilocie oraz przyciskach. Może siłą woli?
    zodiakmenda napisał:
    co do dekoderu działał wcześniej przed uszkodzeniem?

Czytasz czasem posty na które odpowiadasz?
    Bo jak na razie twój wpis w tym wątku nadaje sie tylko do zgłoszenia do moderacji...

frogii77 napisał:
    Było dobrze przez jakieś pięć minut, wyszukał programy i zawiesił się znowu, powrót do przeszłości. Nie mam do niego siły. Ratujcie co robić?

Ponownie serwis, zasugerować wymianę albo zwrot pieniędzy.