Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder dvb-t02 firmy Manta

05 Maj 2013 03:55 5715 3
 • Poziom 2  
  Dekoder DVBT02 nie reaguje na pilota, nie działają też przyciski na panelu dekodera. Po prostu świeci się zielona dioda i nic nie można zdziałać nawet po odłączeniu go z zasilania. Po ponownym włożeniu kabla do gniazdka dalej pali się ta cholerna zielona dioda i nic. Pomijając fakt że właśnie wrócił do mnie z serwisu Manty-gdzie opisano usterkę jako usuniętą "przyczyna-cytuję;"USUNIĘCIE PRZERW FLASH". Było dobrze przez jakieś pięć minut, wyszukał programy i zawiesił się znowu, powrót do przeszłości. Nie mam do niego siły. Ratujcie co robić? I co to jest FLASH? Da się to jakoś naprawić np.nowym softem? A jeśli jest taka opcja to skąd go ściągnąć? Za wszelkie porady będę dozgonnie wdzięczny. Piszcie na moją pocztę;frogii77@o2.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam całą ekipę. Frogii77
 • Poziom 16  
  Witam ,, FLASH'' jest to magazyn /pamięć w którym znajduje się program (tak jak dysk w komputerze ) , pewnie się da naprawić ,może jakieś małe chińskie rączki uczyły sie montować lutować :)
 • Poziom 21  
  Podłącz go pierw dobrze czyli na wejscie antenowe podłącz antene a wyjście podłącz kablem do telewizora i kabel euro podłącz do dekodera i telewizora potem musisz wejść w menu i ustawić kanały po primo jaki masz tv? Ostatnio kupiłem na promocji dwa dekodery do dwóch tv i w starym grundigu miałem problem i nie dało rady ustawić bo obraz uciekał cały czas a anteny dipolowe mam zamontowane na sosnach i odbiór analogowej miałem tak ustawiony że jedna antena dobrze odbierała większość programów i polsat a druga większość i tvn nie dało rady ustawić tak by tvn i polsat dobrze naraz jedna odbierała pozatym warto do wtyczki antenowej od anteny wlutować płytke do kabla ekranowego i sygnałowego ja robiłem też owijanie ekranowego drutu blaszką mosiężną i skręcałem to mocno i sygnał analogowej był fachowy co do dekoderu działał wcześniej przed uszkodzeniem? Czy teraz dopiero po naprawie nie działa ustawiałeś już na nim tv jakiś?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  frogii77 napisał:
  Dekoder DVBT02 nie reaguje na pilota, nie działają też przyciski na panelu dekodera.


  zodiakmenda napisał:
  musisz wejść w menu i ustawić kanały


  Kolego zodiakmenda, napisz jeszcze jak ma to zrobić przy niedziałającym pilocie oraz przyciskach. Może siłą woli?
  zodiakmenda napisał:
  co do dekoderu działał wcześniej przed uszkodzeniem?


  Czytasz czasem posty na które odpowiadasz?
  Bo jak na razie twój wpis w tym wątku nadaje sie tylko do zgłoszenia do moderacji...

  frogii77 napisał:
  Było dobrze przez jakieś pięć minut, wyszukał programy i zawiesił się znowu, powrót do przeszłości. Nie mam do niego siły. Ratujcie co robić?


  Ponownie serwis, zasugerować wymianę albo zwrot pieniędzy.