Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder cyfrowy polsatu - połączenie z monitorem i wzmacniaczem audio

arque 13 Maj 2013 23:00 5490 3
  • #1 13 Maj 2013 23:00
    arque
    Poziom 2  

Witam,

dostałem cyfrowy dekoder Polsatu który posiada wyjścia HDMI i SCART.

Potrzebuję podłączyć go do monitora z wejściami DVI-D i VGA oraz wzmacniaczem audio z wejściami chinch.

Czy myślicie, że po podłączeniu kablem HDMI - DVI-D dekodera do monitora (dostanę oczywiście tylko obraz), będzie można wyciągnąć dźwięk z portu SCART? A jak nie to czy jest jakaś inna możliwość żeby dźwięk puścić wzmacniacz a obraz na monitor? Ewentualnie satysfakcjonuje mnie również puszczenie obrazu na analogowy port VGA monitora.

0 3
  • #2 14 Maj 2013 16:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

arque napisał:
    dostałem cyfrowy dekoder Polsatu który posiada wyjścia HDMI i SCART.

Model, typ, oznaczenia....
    arque napisał:
    będzie można wyciągnąć dźwięk z portu SCART

To zależy od typu i modelu tego dekodera.
    arque napisał:
    A jak nie to czy jest jakaś inna możliwość żeby dźwięk puścić wzmacniacz a obraz na monitor

Najpierw musimy wiedzieć co to za dekoder (wtedy się dowiemy jakie ma porty, gniazda, wyjścia, wejścia i doradzimy).

0
  • #3 14 Maj 2013 21:05
    arque
    Poziom 2  

Jest to dekoder "HD 3000" Cyfrowego Polsatu (taki co dają jako drugi - mniejszy jak ktoś bierze multi-room).

Tu są zdjęcia pudełka i samego dekodera z panelem złącz:

https://www.dropbox.com/s/ulpj4otg4r7l0gu/dekoder1.jpg
    https://www.dropbox.com/s/2qxjluvombuh3qb/dekoder2.jpg
    https://www.dropbox.com/s/krb9v72r1v6jcmd/dekoder3.jpg

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby połączyć dekoder przez HDMI do lap-topa do portu HDMI, i potem komputer przez VGA do monitora oraz zwykłego Jacka 3,5mm do wzmacniacza. Dało by się tak? Czy to gniazdo HDMI w lap-topie to tylko HDMI OUT? (Lap-top Samsung RF711)

P.S. interesuje mnie jak najmniejszy koszt kabla bądź ewentualnego urządzenia pośredniczącego nawet kosztem jakości sygnału.

0
  • #4 14 Maj 2013 21:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Czyli łączysz dekoder z monitorem kablem HDMI-DVI,
    potrzebujesz też kabel euro-2 chinch AUDIO OUT, i z euro złącza dekodera wychodzisz dźwiękiem stereo na jakiś wzmacniacz (musi być wzmacniacz) i podłączenie tego wzmacniacza do posiadanych (jak mniemam) głośników komputerowych.

arque napisał:
    Wpadłem jeszcze na pomysł żeby połączyć dekoder przez HDMI do lap-topa do portu HDMI, i potem komputer przez VGA do monitora oraz zwykłego Jacka 3,5mm do wzmacniacza. Dało by się tak? Czy to gniazdo HDMI w lap-topie to tylko HDMI OUT? (Lap-top Samsung RF711)

Wyjścia w tym laptopie to tylko OUT czyli sygnał graficzny może TYLKO wychodzić z komputera.
    arque napisał:
    interesuje mnie jak najmniejszy koszt kabla bądź ewentualnego urządzenia pośredniczącego nawet kosztem jakości sygnału.

Jaka max kwota na wydanie na ten wzmacniacz.
    A czy monitor ma może wejście, powtarzam WEJŚCIE na mini jacka do podłączenia ewentualnej karty muzycznej?,
    bo jeśli ma głośniki i to wejście to można coś wykombinować.

0