Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 207 - Problem z szybami 2007rok

31 May 2013 08:07 6762 7
 • Level 9  
  Witam mam problem z podnoszeniem szyb w 207. Jako, że miałem uszkodzone drzwi nie robiłem nic z szybą pasażera. Teraz kupiłom nowe drzwi i po zdemontowaniu boczków okazało się, że w moim aucie silnik wycieraczek ma inną wtyczkę niż kabel. Ktoś coś naprawiał i prawdopodobnie podłączył jakieś inne kable tak się domyślam. Powodem nie działania szyby było poprostu odłączenie wtyczki gdyż nie pasowała. Teraz jak mam nowe drzwi chciałem to naprawić ale mam problem z tą wtyczką. Poza tym przestało działać podnoszenie szyby kierowcy. Jak można strawdzić podłączając napięcie do silniczka czy on działa do jakich pinów się podpiąć wtyczka ma 6 styków z czego widzę że dwa są niepodłączane. Czy jest tam może jakiś sterownik/moduł otwierania szyb. Dodam, że bezpieczniki są ok. Awaria szyby kierowcy nastąpiła gdy próbowałem ustalić gdzie jest napięcie jak podnoszę i opuszczam szyby. Wydaje mi się że nawet jeśli coś źle zrobiłem to powinny najpierw strzelić bezpieczniki.
  Na zdjęciu 1 pokazałem wtyczkę jaką mam w drzwiach pasażera niestety nie pasuje do silniczka jak podłączam do niej próbnik to w zależności czy otwieram czy zamykam do na jednym lub drugim kablu jest napięcie. Gnizado w silniczku wygląda jak na foto 3.
  Natomiast teraz po odpięciu wtyczki w drzwiach kierowcy napięcie jest tylko na tym przewodzie który pokazałem. Pomóżcie jak mogę podłączyć tę dziwną wtyczkę od pasażera żeby szyba działała i dlaczego nie działa szyba kierowcy. Jak podpiąć napięcie żeby sprawdzić czy silniczki są sprawne.

  Może ktoś z Was ma schemat elektryki podnoszenia szyb bo bez tego się niepołapię.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Level 43  
  Daj komuś zarobić ,będzie taniej.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Level 9  
  Mogę dać komuś zarobić żeby przerobił mi te kable ale najpierw chcę wiedzieć czy silniczki są sprawne. Bo mechanków naciągaczy już nieraz spotkałem.
 • Level 9  
  Czy nikt nie jest zorientowany jak sprawdzić czy silniczki od szyb działają czy są uszkodzone???
 • Level 9  
  udało mi się podmienić taki sam włącznik szyb jednak nie pomogło. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak sprawdzić te silniki szyb lub czy jest tam jakiś sterownik-przekaźnik który mógł się przepalić. Bezpieczniki są sprawne.
 • Level 39  
  Chętnych do odpowiedzi jak widać nie ma - i nie dziwota. Powiem coś czego nikt tutaj nie chce ci powiedzieć więc to doceń: otóż piszesz tak mętnie, że nic z tego nie można zrozumieć. Tu jakieś silniczki, tam jakieś inne, tam wtyczki takie i siakie. Gdzie co było, gdzie co jest, co oryginał co podstawiane - nikt nie wie. Czy ty w szkole nie pisałeś wypracowań na polskim, że nie potrafisz się zrozumiale wysłowić? Napisz to normalnie, to może ktoś ci coś doradzi. W tej formie jak teraz jest nie nadaje się do niczego.
 • Level 9  
  OK zastosuję się do Twoich uwag.
  Zdjęcie 1 (3.jpr) wtyczka w silniczku
  Zdjęcie 2 (2.jpg) wtyczka zasilania silniczka
  Zdjęcie 3 (1.jpg) wtyczka w drzwiach pasażera.
  Nie działa mi opuszcanie szyb. Moje pytanie jak podłączyć zasilanie do wtyczki silniczka szyby zdjęcie 1 (3.jpg) żeby sprawdzić czy silniczek jest sprawny. Podmieniłem już panel sterowania szybami znajdujący się w drzwiach ale to nie pomogło (więc zakładam, że mój jest sprawny). Bezpieczniki również sprawdziłem i są sprawne. Czy ktoś wie czy w peugocie 207 nie ma jakiegoś jeszcze sterownika który ewentualnie mógłby się spalić.
 • Level 39  
  axfiles wrote:
  OK zastosuję się do Twoich uwag.

  W takim razie proponuję jeszcze przeedytować pierwszy i ostatni twój post tak aby np. numeracja zdjęć była zgodna:
  axfiles; post #1 wrote:
  Na zdjęciu 1 pokazałem wtyczkę jaką mam w drzwiach pasażera

  axfiles; post #7 wrote:
  Zdjęcie 1 (3.jpr) wtyczka w silniczku


  Do tego wypadało by wstawić obrazki zgodnie z regulaminem i podwieszonym w tym dziale tematem: "Regulamin: Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum"

  Natomiast co do samych silniczków:
  1. Z tego co piszesz wydaje mi się, że rozumiem, iż masz w obu drzwiach podnośniki ze sterowaniem sekwencyjnym (z funkcją automatycznego podnoszenia i opuszczania szyby).
  2. Te silniki nie mają osobnego modułu, elektronika jest w puszcze przy silniku. cała instalacja składa się z przełączników sterujących, okablowania i silniczków. Przełączniki do tych silników są specjalne.
  4. Dwustykowa wtyczka pokazana na jednym ze zdjęć służy do podłączenia zwykłego silniczka sterowanego zwyczajnym, prądowym przełącznikiem szyb.

  Z tego wynika, że masz w samochodzie instalację pod szybę kierowcy sekwencyjnie sterowaną a pod szybę pasażera zwyczajną. Natomiast silniczki w obu drzwiach są sekwencyjne.

  Natomiast jeżeli chodzi o naprawę nie działającej szyby kierowcy to:
  5. Musisz zdobyć schemat elektryczny podnośników szyb twojego auta.