Firma udostępnia hotspot, jednak coraz częściej jest to nadużywane. Obciąłem prędkość z poziomu AP (nie bijcie, nie ja to stawiałem), ale nadal widzę, że torrenty latają jak szalone. Osoba, która to stawiała niezbyt miała pojęcie co do czego. Sprzęt, jaki mam do dyspozycji to AP Tp-Link TL-WR543G oraz pecet. Wpadłem na pomysł, aby na pececie zainstalować linuxa (jeszcze nie wiem jaka dystrybucja, to do ustalenia) + squid i postawić to jako transparentne proxy. Tym sposobem będę mógł ograniczyć ruch tylko do www oraz ustawić timeout dla sesji. Chciałbym jednak dodatkowo, aby po pierwszym uruchomieniu przeglądarki u klienta pojawiła się strona startowa przygotowana przeze mnie. Nie chodzi mi o autoryzacje, tylko o poinformowanie, na jakiej zasadzie działa hotspot (strona z regulaminem i przyciskiem w stylu "akceptuje"). Nie oczekuję, że ktoś mi napisze gotowy skrypt. Liczę jednak na jakieś podpowiedzi. Czy zrobię to z poziomu squida, czy jakoś inaczej?