Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Odzyskanie danych wcześniej nadpisanych

31 Maj 2013 10:52 3426 16
  • Poziom 16  
    Witam, przez pomyłkę ktoś na moim dysku zamienił moje dane swoimi. Efekt jest taki, że program do odzyskiwania znajduje dwie partycje. Na jednej są moja(nadpisane) pliki, a na drugiej te,którymi nadpisano. Te z drugiej działają bez problemu, natomiast moje są uszkodzone. Jednak całe drzewo plików i katalogów zostało zachowane. Czy jest jakiś sposób aby naprawić te pliki ? Może być nawet płatne rozwiązanie.

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [DriverMSG]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Plików fizycznie nadpisanych nie odzyskasz(są zaawansowane techniki a usługa taka kosztuje grube $). Domowymi sposobami możesz próbować DMDE
  • Poziom 16  
    Tak jak już powiedziałem - pieniądze nie grają roli...potrzebne mi tylko namiary na kogoś kto się podejmie :)
  • Poziom 39  
    Nie ma żadnej możliwości odzyskania nadpisanych plików, firmy oferujące takie usługi to oszuści. Można próbować naprawić uszkodzone pliki, ale jest to żmudna robota i każdy plik trzeba "ręcznie" poprawiać.
  • Poziom 16  
    Uprzedzając następne posty typu "żmudna robota";"Nie opłaca się";"musiałbyś każdy plik naprawiać po kolei" odpowiadam , że interesuje mnie każde, nawet najbardziej żmudne rozwiązanie ,które pozwoli mi pliki naprawić :)
  • Poziom 39  
    W takim razie:
    Ile jest tych plików?
    Jakie to pliki? Dokumenty, zdjęcia, bazy danych?
    Czy interesuje Cię tylko zawartość tych plików, czy chodzi o "oryginalne" nie zmienione pliki?
    Czy satysfakcjonuje Cię "niepełne" odzyskanie pliku - zdjęcie częściowo obcięte, plik tekstowy bez pełnej zawartości?
  • Poziom 11  
    Szukaj firm które zajmują się typowo REKONSTRUKCJĄ danych komputerowych a nie Odzyskiwaniem. Tak jak poprzednicy pisali - dane nadpisane/zagrane - to dane stracone.

Jedyna możliwość teraz to rekonstrukcja danych które są widoczne ale uszkodzone
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Markus1985 napisał:
    Szukaj firm które zajmują się typowo REKONSTRUKCJĄ danych komputerowych

A są takie? Podaj przykłady takich firm.
    Przy okazji: gdybyś mógł wyjaśnić, w jaki sposób można zrekonstruować plik binarny, którego cztery sektory zostały zamazane zawartością innego pliku? A jeżeli binarnego "zrekonstruować" się nie da, to chociaż tekstowy.
  • Użytkownik usunął konto  
    slawek_ko, od kiedy to Kroll Ontrack nie jest firmą sektora Data Recovery tylko rekonstrukcyjną? Pytanie kierowane było do kolegi Markus1985, który najwyraźniej takie firmy zna.

Proszę nie podawać nazw i adresów firm sektora Data Recovery, bo nie tego pytanie dotyczy.
  • Poziom 16  
    Pliki to głównie dokumenty i to na nich mi najbardziej zależy...są też zdjęcia aczkolwiek bez nich przeżyję...Dokumentów jest ok. 100 więc jeszcze nie tak dużo..

Dodano po 2 [minuty]:

Z firmą kroll ontrack spróbuję się skontaktować. Czy myślicie że ABW byłoby w stanie odzyskać te pliki ? Czy chociaż częściowo odczytać ?

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ferfeton napisał:
    Czy myślicie że ABW byłoby w stanie odzyskać te pliki ?

A co ma ABW do odzyskiwania danych?
    Można próbować odzyskiwać to, co nie zostało nadpisane.
  • Poziom 29  
    Oczywiście kopia posektorowa na inny nośnik została wykonana? To jest podstawa, gdyby się coś nie udało. I w ogóle bezpieczniej jest odzyskiwać z kopii, nie ruszając oryginału.
    Ferfeton, firma Kroll Ontrack była podana przez sławka_ko przykładowo, prawdopodobnie dlatego, że jest to firma o której się najwięcej pisało (z powodów różnych). Nie jest to jedyna firma z sektora Data Recovery obecna na naszym rynku. Zatem nie wyciągaj wniosku, że forum poleciło Ci tą firmę. Forum żadnych firm nie poleca. Forum pomaga w samodzielnym odzyskaniu utraconych danych.
    Chcesz korzystać z usług komercyjnych - znajdź sobie firmy sam i korzystaj z ich usług na własną odpowiedzialność.

Opisz dokładnie co było robione z tymi dyskami i przy pomocy jakich narzędzi to coś było robione. Im dokładniej to opiszesz, tym dokładniejszą diagnozę od nas dostaniesz.
  • Poziom 11  
    skorzystaj z Panorama Firm :)

Spełnia swoje zadanie odnośnie szukania specjalistów