Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł kondensacyjny i dlaczego?

02 Cze 2013 13:39 4581 15
  • Poziom 9  
    Witam

Zastanawiam się nad zakupem kotła kondensacyjnego i powiem szczerze mam z tym nie lada problem. Pytając instalatorów każdy chwali inny kocioł, przeważnie tą firmę którą serwisuje. Tak więc odpowiedzi mało miarodajne. Prosiłbym o doradzenie ewentualnie opisanie czym się różni jeden od drugiego, bo teoretycznie każdy kondensat ma taką samą sprawność 109 %. Tak więc w czym różnice? Jaki jest koszt serwisowania poniższych kotłów?

Głównie interesują mnie kotły:

1. CERAPUR SMART ZSB 22-3C
    2. IMMERGAS Victrix X 2
    3. VIESSMANN VITODENS100
    4. VIESSMANN VITODENS 200-W

DZIĘKI I POZDRAWIAM
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Masz dobrego serwisanta danej marki - to kup daną markę. Wszystko się psuje i wszystko wymaga odpowiedniej ręki.
  • Poziom 9  
    Bardziej chodziło mi o informacje jakie za lub jakie przeciw odnośnie konkretnego kotła.
  • Poziom 36  
    Witam. Każda z wymienionych przez Ciebie marek kotłów jest bardzo dobra, to liderzy branży jeśli chodzi o kotły C.O, nie jest sztuką powiedzieć np. "nie kupuj junkersa bo tam mi płyta główna padła po roku" to tylko taki przykład, ale nie ma reguły na awaryjność kotłów. Pewnego razu zamontowałem dwa identyczne kotły C.O w jednym budynku u sąsiadek z przeciwka, jednej z nich kocioł pracuje już 4 rok bez ani jednej awarii a u drugiej bywam na naprawach średnio 2 razy do roku. Kotły z tego samego rocznika i jednej partii, a jednak jeden nawala non stop. Reguły na to nie ma.
  • Poziom 16  
    ojciec81 napisał:
    Bardziej chodziło mi o informacje jakie za lub jakie przeciw odnośnie konkretnego kotła.

Nie ma reguły:
    - w jednym przypadku - ZA będzie cena, PRZECIW będzie słaby serwis
    - w drugim przypadku - będzie odwrotnie
    - w trzecim przypadku będzie...felerny egzemplarz na którego trafisz
    - i tak dalej :D

Suma sumarum - jak wybierałeś sobie żonę to też pytałeś o nią na forum :D :D ??

Zmierzam do tego, że u jednego kocioł z bezawaryjną opinią obiegową psuje się nagminnie a u drugiego kocioł niedoceniany chodzi bezawaryjnie latami...
    Poprawność montażu też ma duże znaczenie. Jak partacz zainstaluje Ci niefachowo bezawaryjny kocioł to będziesz wychwalał kocioł jak Ci się będzie psuł ??

A jak chcesz sobie poczytać, które kotły się psują, to zapraszam na google.pl. Chociaż i tak nie jest to miarodajne - kotły na V... to liderzy sprzedaży i porównując je do mikroskopijnej sprzedaży Immergasa czy Junkersa Smarta ma się to tak jak pytanie warszawiaków gdzie jest ulica Stokrotki... Na 10 postów o kotłach gazowych, 7 jest właścicieli firm na V... bo po prostu jest ich dużo więcej na rynku niż właścicieli np.Immergas'a.

Nie podałeś m2 do grzania, systemu ogrzewania, czy jakieś dodatkowe przystawki są wymagane itp. poza tym Vitodens 200 a 100 to spora różnica cenowa - być może to co zaoszczędzisz kupując serię 100 zostanie Ci na jego serwis...

Reguły nie ma. Raczej skupiłbym się na innych aspektach przy wyborze kotła niż wskazane przez Ciebie ZA i PRZECIW. Moim zdaniem nie tędy droga.
  • Poziom 38  
    501toyota napisał:
    ojciec81 napisał:

Nie ma reguły:
    - w jednym przypadku - ZA będzie cena, PRZECIW będzie słaby serwis
    - w drugim przypadku - będzie odwrotnie
    - w trzecim przypadku będzie...felerny egzemplarz na którego trafisz
    - i tak dalej :D

Suma sumarum - jak wybierałeś sobie żonę to też pytałeś o nią na forum :D :D ??

??

Reguły nie ma. Raczej skupiłbym się na innych aspektach przy wyborze kotła niż wskazane przez Ciebie ZA i PRZECIW. Moim zdaniem nie tędy droga.

Z tym wyborem zony to jest zaje.... ste. :-)

Faktycznie, to wybor marki kotla jest sprawa drugorzedna.
    Pierw trzeba rozpatrzyc potrzeby grzewcze i warunki pracy systemu grzewczego, a dopiero po tym mozna ustalic jaki typ kotla bedzie do tego potrzebny, a dopiero wtedy mozna szperac w danych katalogowych i serwisowych, ktory kociol, ktory model i jakiej marki bedzie lepszy. :-)
  • Poziom 18  
    Najpierw określ rodzaj instalacji jaką posiadasz,bo zakładamy że już masz.1 lub więcej obiegów grzewczych,podłogówka,obieg z podmieszaniem ew. solary itp. Nastepnie rodzaj podgrzewu c.c.w.Zasobnik(jakiej wielkości czy też przepływowy.I jak już określisz zapotrzebowanie na moc c.o. i c.c.w. wtedy podyskutujemy o parametrach kotła.Jest jeszcze ważna sprawa komina.I dopiero wtedy kupujemy.
  • Poziom 32  
    Proszę o dopisanie orientacyjnych kosztów zakupu wspomnianych kotłów. To dla wielu ma znaczenie przy wyborze. Również koszt instalacji tego w kotłowni (np. komin) by się przydał w celu analizy rozwiązania w całosci (dla potomnych).
    Pytam dlatego iż zdarzają się przypadki że kocioł warty 4 tys był sprzedawany "nieznającym tematu" za 6 tys zł. I aby porównywać rzeczy porównywalne.
    Plus oczywiście podstawowe informacje nt zapotrzebowania na ciepło w domu.
  • Poziom 9  
    Mogę wydać do 7000 zł .
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Mój kolega serwisant De Dietrich'a bardzo chwali Sobie te kotły. Szczególnie model MCR II. Bo ta nowa generacja MCR III jest jak dla niego przereklamowana..
  • Specjalista - systemy grzewcze
    MCR III albo MCA DeDietricha - fajne kociołki.
  • Poziom 9  
    Zależało mi bardziej na informacjach w czym jest lepszy jeden od drugiego
  • Użytkownik usunął konto