logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HTML - Jak dostosować stronę z tabelami do różnych przeglądarek i rozdzielczości?

pawlo_1 02 Mar 2005 12:17 1220 3
REKLAMA
  • #1 1279250
    pawlo_1
    Poziom 17  
    Posty: 454
    Pomógł: 2
    Ocena: 60
    jak zrobić aby strona html zawierająca wiele tabel, była wyświetla na jednakowo we wszystkich przeglądarkach o róznej rozdzielczości, chodzi o to aby zawsze była na cały ekran i nie robiły się paski przewijania w lewo-prawo
  • REKLAMA
  • #2 1279597
    alfrednovi
    Poziom 19  
    Posty: 294
    Pomógł: 22
    Ocena: 1
    Cześć!
    Ustal szerokość kolumn w procentach szerokości strony a nie w pikselach.

    Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • REKLAMA
  • #3 1279604
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    Ustaw rozmiar tabelki w procentach, albo skorzystaj z JavaScriptu który będzie wyliczać szerokość na podstawie rozdzielczości ekranu (wtedy można dowolnie kształtować zmiany, w procentach, zawsze będzie liniowa zmiana).
  • #4 1283851
    muzg31
    Poziom 11  
    Posty: 28
    Hej napisz do mnie na GG 4939691 to ci wszystko wytłumaczę i nawet przykłady prześlę.. OK lub ci pomoge w czym tam robisz


    W funkcji tabeli <TABLE> lub <TD> (komurki) wpisz

    WIDTH="wielkaść w pikselach lub w procętach" - szerokość tabeli, komurki
    np. <TABLE WIDTH="30%"> lub w komurkach <TD WIDTH="30%">

    HEIGHT="wielkaść w pikselach lub w procętach" - wysokość tabeli, komurki
    np. <TABLE HEIGHT="30%"> lub w komurkach <TD HEIGHT="30%">
REKLAMA