Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o sprawdzenie płytki 3 x TDA2050

04 Cze 2013 16:38 2316 2
  • Poziom 14  
    Witam, mam zamiar zbudować wzmacniacz 2.1 na TDA2050. Będzie on podzielony tak, że na osobnych płytkach znajdą się się przedwzmacniacz, końcówka mocy, zasilacz i wskaźnik wysterowania.

Na razie zaprojektowałem płytkę "końcówki mocy", o której sprawdzenie poprawności bardzo bym prosił. W załączniku pliki projektu w Eagle, a poniżej obrazki:

Prośba o sprawdzenie płytki 3 x TDA2050 Prośba o sprawdzenie płytki 3 x TDA2050 Prośba o sprawdzenie płytki 3 x TDA2050

Mam jeszcze jedno pytanie: skoro w całym wzmacniaczu masa będzie jedna i ta sama to czy muszę stosować przy każdym TDA2050 podwójne złącze śrubowe z którego dwoma przewodami wyprowadzę sygnał i masę na złącze głośnikowe czy może mógłbym z płytki z wzmacniaczami wyprowadzić tylko po jednym przewodzie od każdego TDA (sygnał) a masę na złącza głośnikowe podać jednym (stosownie grubym) przewodem z zasilacza?

P.S Zamiast złącz śrubowych najprawdopodobniej będą wlutowane przewody prosto w płytkę.
  • PCBway
  • Poziom 36  
    A nie myślałeś żeby do końcówki która ma pracować z subwooferem od razu na PCB wstawić filtr dla sub'a? Bo tak jak teraz, to masz tylko 3 takie same końcówki mocy.
    Zajrzyj do TEGO linku i może zaadaptujesz filtr? Byłby komplet za jednym razem.
  • PCBway
  • Poziom 14  
    Ten wzmacniacz już wykonałem :) Ale siedzi on w innym moim urządzeniu. Teraz chciałbym coś samemu zaprojektować i złożyć. Z resztą projektując przedwzmacniacz wzorowałem się na układach kolegi Mirley.

Ogólne założenia są takie by wszystko było na osobnych płytkach a to ze względu, że nie jestem jeszcze tak dobry w projektowaniu PCB by wszystko zmieścić na jednej. Niedługo zapewne zapytam tutaj jeszcze właśnie o projekt płytki przedwzmacniacza wraz z filtrem.