Witam ,niech ktoś potwierdzi ,czy trup? Na szybko tylko sprawdziłem -wychodzi 230V z wyłącznika sieciowego na zasilacz . Wszystko- przynajmniej na oko ładniutkie , bez żadnych przepaleń .
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamMARCIN.SLASK napisał:Masz napięcie za przetwornicą na elektrolitach?
Jak nie to zmierz na nich oporność (przy wyjętym / odłączonym module).
skryn napisał:MARCIN.SLASK napisał:Masz napięcie za przetwornicą na elektrolitach?
Jak nie to zmierz na nich oporność (przy wyjętym / odłączonym module).
W totolotka trza wygrać...![]()
Moduł do wymiany.
agdrtv napisał:MARCIN.SLASK napisał:Masz napięcie za przetwornicą na elektrolitach?
Jak nie to zmierz na nich oporność (przy wyjętym / odłączonym module).
Bez sensu, chyba prędzej pojemność ale to też na niewiele się przyda, pozdrawiam
Dodano po 7 [minuty]:
Zacznij od sprawdzenia czy na tym dużym elku od 10 do 25 mikro/400vdc po piewotnej jest ok 300vdc i daj znać
agdrtv napisał:Witam, kolego Marcin jeśli już tak bardzo upierasz się przy diagnozie tylko samego procka to już chyba lepiej zmierzyć czy jest na nim 5v - to chyba bardziej miarodajny pomiar, odnośnie pomiaru rezystancji to nawet diodę mierzy się na specjalnym zakresie, bo na zakresie pomiaru rezystancji napięcie jest niższe od napięcia przewodzenia złącza pn, a jak zapewne wiesz procek robiony jest w technologii TTL
skryn napisał:MARCIN.SLASK napisał:Masz napięcie za przetwornicą na elektrolitach?
Jak nie to zmierz na nich oporność (przy wyjętym / odłączonym module).
W totolotka trza wygrać...![]()
Moduł do wymiany.
agdrtv napisał:skryn napisał:MARCIN.SLASK napisał:Masz napięcie za przetwornicą na elektrolitach?
Jak nie to zmierz na nich oporność (przy wyjętym / odłączonym module).
W totolotka trza wygrać...![]()
Moduł do wymiany.
Kolega skryn najchętniej to by od razu moduł wymieniał, pewnie tak najłatwiej, wstawić nowy moduł, poprzekładać kabelki, nie trzeba ani za dużej wiedzy ani pomyślunku a klient niech buli
agdrtv napisał:Kolego daj fotkę modułu z obu stron, to powalczymy
robertulus napisał:Witam,
Sąsiadowi padł ten moduł, podobno stwierdził fachowiec/elektronik, że to procesor padł. Kupiliśmy nowy moduł, po podłączeniu nadal ciemno. Podobno grzałka mogła uszkodzić moduł, ale pomiary grzałki brak przebicia a opór około 26R.
Czy kolega znalazł przyczynę uszkodzenia swojego modułu. A może ktoś inny potrafiłby zasugerować, gdzie szukać przyczyny, że u sąsiada nowy moduł też nie działa. Napięcie zasilające do modułu dochodzi, za przetwornicą na obu modułach (stary i nowy) jest napięcie. Na modułach niestety nie widać uszkodzeń mechanicznych, wypaleń, zimnych lutów.