Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat alhambra - Przepala się bezpiecznik kierunkowskazów.

nestor572 11 Jun 2013 12:36 4182 8
    nestor572
    Level 9  
    Witam potrzebuję pomocy :) mam samochód Seat Alhambra 1998r. 1.9 tdi problem polega na tym ze przepala się bezpiecznik od kierunkowskazów. Jeżeli włączę lewy kierunkowskaz jest ok a jak prawy to od razu przepala bezpiecznik i słychać jak pstryka sam przerywacz. Manetka od kierunków ok , kable i kostki przy lampach sprawdzone wszystko ok. Gdzie szukać przyczyny może miał już ktoś taki problem? Czekam na jakieś podpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.
    nestor572
    Level 9  
    Mam sam podpinałem :) to też już sprawdzone :) Jest ok.
    jarekautomotor
    Level 13  
    wypnij lampe i sprawdż
    nestor572
    Level 9  
    Już tak robiłem wypiąłem wszystkie kierunki z prawej strony i po włączeniu prawego kierunkowskazu pali bezpiecznik.
    jarekautomotor
    Level 13  
    a ma może alarm dokładany jeśli tak to czy jest podpiety do kieruków

Dodano po 3 [minuty]:

jeśli ma alarm dokładany to wypnij centralke z tego alarmu
    nestor572
    Level 9  
    Alarm jest oryginalny i centralny z kluczyka oryginał. Już naprawdę nie wiem co może być było ok a tu nagle takie cyrki:)
    jarekautomotor
    Level 13  
    jeśli pali bezpiecznik to musi być zwarcie . sprawdż wiazke ,możesz również sprawdzić centralke orginalnego alarmu bo ona też podłaczona jest do kierunkowskazów .wystarczy jał wypiać ,nie pamietam w którym jest miejscu
    nestor572
    Level 9  
    Witam wszystkich i dziękuje za próbę pomocy:). Udało mi się to naprawić a przyczyna była banalna. Po prawej stronie samochodu ,przy tylnej lampie znajdują się 4 kostki wystarczyło rozpiąć wyczyścić zaśniedziałe styki ,które robiły zwarcie. Temat zakończony dzięki:)