Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark FreeMe 70.65 bootloop , stoi na napisie Android...

patrycjaPOLSKA 15 Cze 2013 10:31 8025 26
  • #1 15 Cze 2013 10:31
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

Pomocy! Mam tableta Lark FreeMe 70.65 , lecz niesądziłam o nim że będzie taki zły. Na początku mnie wkurzył , bo się nic nie dało pobrać ze sklepu play. A teraz jeszcze bootloop'uje!!! Mam go od 13 maja 2013 roku ,chyba z euro rtv agd , zresztą nie wiem , dostałam go na urodziny... Wczoraj wieczorem o dziwo udało mi się pobrać aktualizacje do Gmaila z Google Play'a , myślałam że teraz będę normalnie pobierać ze sklepu... Tak po półgodzinki używania go wyłączyłam... Pół godzinki potem chciałam go włączyć . Pojawił się robot (jak zawsze przy włączaniu) i Android (napis) .... I tak przez pół godzinki napis android świecił mi na ekranie.... Nic się nie da zrobić poza wyłączeniem tableta. Rozładował się w ten sposób , więc go naładowałam (normalnie na ekranie wskoczyłą bateria i wskaźnik ładowania , tak jak zawsze) , ale dalej to samo. Nie chce wgrywać softu... Co to może być ? Dlczego się tak dzieje? Pomóżcie... :cry:

2 26
  • #2 15 Cze 2013 10:35
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

1. Co to może być ? - badziewna chińszczyzna
    2. Dlaczego tak się dzieje ? - badziewna chińszczyzna
    3. Nie chce wgrywać softu... - nie da rady, przywróć go do ustawień fabrycznych i zrób aktualke
    4. Skoro jest na gwarancji - reklamuj

0
  • #3 15 Cze 2013 10:42
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

A czy jeśli przywrócę do fabrycznych , to czy będzie polskie menu?A jeśli problem się powtórzy? Jak go zresetować i jak zrobić akutalizację?

Dodano po 2 [minuty]:

sPeRaCz.PL napisał:
    1. Co to może być ? - badziewna chińszczyzna
    2. Dlaczego tak się dzieje ? - badziewna chińszczyzna
    3. Nie chce wgrywać softu... - nie da rady, przywróć go do ustawień fabrycznych i zrób aktualke
    4. Skoro jest na gwarancji - reklamuj

A jeśli zareklamuje dostanę nowy?

0
  • #4 15 Cze 2013 10:42
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Polskie menu - będzie
    A jeśli problem się powtórzy ? - na to pytanie nikt nie odpowie
    Jak go zresetować i jak zrobić akutalizację? - instrukcja, google

Reklamacja - 3 naprawy dopiero nowy. Ja bym to reklamował, a nie grzebał przy tym. Kupując tani i badziewny sprzęt ryzykujesz.

0
  • #5 15 Cze 2013 10:44
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

sPeRaCz.PL napisał:
    Polskie menu - będzie

A jak zrobić Hard Reset (ustawienia fabryczne)? I czy to by się opłaciło?

0
  • Pomocny post
    #6 15 Cze 2013 10:46
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

sPeRaCz.PL napisał:

Najpewniej ktoras z tych kombinacji:
    power + vol-
    power + vol+
    power + vol- + vol+

1
  • #7 15 Cze 2013 10:47
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc jak narazie. Czekam na dalsze instrukcje , nie oddaje go na gwarancji

1
  • #8 15 Cze 2013 11:52
    1941135
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 15 Cze 2013 14:08
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

sPeRaCz.PL napisał:
    Dla Larka będą takie kombinacje do Hard Resetu

power + vol-
    power + vol+
    power + vol- + vol+

Powtarzasz się ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

informatyczek napisał:
    patrycjaPOLSKA napisał:
    Dzięki za pomoc jak narazie. Czekam na dalsze instrukcje , nie oddaje go na gwarancji

Czy poszukałaś już informacji w internecie na temat tego jak wgrać system jeszcze raz albo jak zrobić reset i przywrócenie go do ustawień fabrycznych?

Tak poszukałam ale oczekuję porad na forum od innych profesjonalistów.

0
  • #10 15 Cze 2013 14:18
    1941135
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 15 Cze 2013 17:07
    maras2003
    Poziom 29  

Moim zdaniem najpierw vol - a później power ;)
    Ewentualnie vol + i vol -, a później power.

0
  • #12 19 Cze 2013 16:09
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

ok zrobiłam hard reset.Zobaczymy dalej co będzie się dziać. Ale wszystko wskazuje na to że dziś poraz kolejny się bootloopuje (czekałam minutę i go wył)

0
  • #13 23 Lip 2013 09:00
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

informatyczek napisał:
    To wykonaj ten reset i napisz czy pomógł.

Pomógł , ale chodził. I pochodził , 2 raz zrobiłam harda i wczoraj trzeci raz. Co zrobić żeby nie bootloopował?

0
  • #14 23 Lip 2013 09:28
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Co zrobić ? Ewidentnie oddać na gwarancję. Przecież nie będziesz go co chwilę resetowała.

0
  • #15 27 Lip 2013 18:18
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

sPeRaCz.PL napisał:
    Co zrobić ? Ewidentnie oddać na gwarancję. Przecież nie będziesz go co chwilę resetowała.

Ale bez paragoniku wezną? Gwarancje - mam , pudełko - mam , orginalne rzeczy też mam , ale nie mam paragonu zakupu. I? :?:

0
  • #16 27 Lip 2013 18:36
    Freddy
    Poziom 43  

patrycjaPOLSKA napisał:
    sPeRaCz.PL napisał:

Ale bez paragoniku wezną? Gwarancje - mam , pudełko - mam , orginalne rzeczy też mam , ale nie mam paragonu zakupu. I? :?:

Tak trudno zadzwonić i zapytać ?

0
  • #17 28 Lip 2013 09:44
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

Freddy napisał:

Jaki numer?

Dodano po 1 [minuty]:

sPeRaCz.PL napisał:

Ale w nowym. Znowu Hard?

Dodano po 1 [minuty]:

sPeRaCz.PL napisał:
    przywróć go do ustawień fabrycznych i zrób aktualke

iI znaciskiem na aktualke. Ale aktualke? Jak zaktualizować żeby nie zepsuć? I skąd pobrać?

0
  • #18 28 Lip 2013 09:52
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Skoro masz go z Euro RTV AGD to tam go reklamuj i tam dzwoń (choć bez dowodu zakupu będzie trudno). A czy problem się powtórzy - oczywiście istnieje takie prawdopodobieństwo gdyż ze sprzętem niskiej jakości różnie bywa. Jeżeli problem będzie nadal występował po trzech naprawach powinnaś dostać nowy sprzęt lub gotówkę. Moim zdaniem skoro to prezent urodzinowy to zwróć się do tej osoby, od której go dostałaś aby "użyczyła" dowód zakupu.

Koleżanko już nic z nim nie kombinuj, Twój tablet ewidentnie ma wadę. Wyłącznie reklamacja.

0
  • #19 28 Lip 2013 09:54
    Freddy
    Poziom 43  

patrycjaPOLSKA napisał:
    Freddy napisał:

Jaki numer?

....

http://www.lark.com.pl/pomoc_gps.htm
    http://www.lark.com.pl/gwarancja.htm

0
  • #20 28 Lip 2013 10:09
    patrycjaPOLSKA
    Poziom 8  

sPeRaCz.PL napisał:
    Moim zdaniem skoro to prezent urodzinowy to zwróć się do tej osoby, od której go dostałaś aby "użyczyła" dowód zakupu.
    Nie użyczy , bo z nią rozmawiałam i ona wyrzuciła paragon. A i tabek zresetowałam i nie bootloopuje od jakiś 5 dni.
    Freddy napisał:

Dzięki za linki , zajrzę.

Dodano po 1 [minuty]:

Idę napisać maila do larka. Niewiem czy zadzwonię. Do napisania ;)

0
  • #21 15 Sie 2013 14:03
    Pigmej1
    Poziom 11  

Temat wałkowany milion razy, aktualizacja z oficjalnej strony larka usuwa problem bootloopa.

0
  • #22 07 Maj 2014 10:20
    Interesant
    Poziom 31  

...
    Jak przywrócić numer seryjny, bo przypuszczam że po hard resecie urządzenie straciło numer seryjny, a nieznając numeru seryjnego boje się zaaktualizować tableta.

0
  • #23 08 Maj 2014 00:10
    McMarycha
    Poziom 30  

Nie masz na obudowie lub pudełku ?

0
  • #24 08 Maj 2014 06:49
    Freddy
    Poziom 43  

Interesant napisał:
    ...
    Jak przywrócić numer seryjny, bo przypuszczam że po hard resecie urządzenie straciło numer seryjny, a nieznając numeru seryjnego boje się zaaktualizować tableta.

Bzdury, urządzenie nigdy nie traci numeru seryjnego. Jest zapisany w innym miejscu.

0
  • #25 09 Maj 2014 20:29
    Interesant
    Poziom 31  

...

McMarycha napisał:
    Nie masz na obudowie lub pudełku ?

Na obudowie tablet nie posiada numeru seryjnego (chyba że gdzieś wewnątrz), póki jest na gwarancji (o ile znajdzie się paragon) to nie będę do środka zaglądał.

Freddy napisał:
    Interesant napisał:
    ...

Bzdury, urządzenie nigdy nie traci numeru seryjnego. Jest zapisany w innym miejscu.

Tablet był przywracany do ustawień fabrycznych przez nadpisanie danych i nadpisywanie pamięci podręcznej partycji.
    To zapraszam do warszawy w celu obejrzenia pola pod "Numer Seryjny".

0
  • #26 09 Maj 2014 21:25
    maras2003
    Poziom 29  

Jedno nie przeczy drugiemu.
    Kolega Freddy opisał co się dzieje z nr seryjnym po hardreset (czyli chyba wipe) - czyli tym co napisał kolega Interesant. Nikt nie wspominał o nadpisywaniu danych "zewnętrznymi metodami"

0
  • #27 09 Maj 2014 22:41
    Interesant
    Poziom 31  

...
    Dopiero jak poznam numer seryjny, to będę w stanie "zewnętrzną metodą" zaktualizować w nim androida. W tej chwili nie wiem który obraz firmwaru urządzeniu podstawić, aby później nie było już problemów z bootloopem i ze błędem RPC:S-7 ... A-0 w sklepie play.

0