Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wyjścia RCA w TV, tylko jack i Toslink - jak podłączyć do starej wieży?

16 Cze 2013 09:33 3456 9
  • Poziom 12  
    Witam. Proszę o sugestie rozwiązania tego problemu.
    W TV samsung nie ma wyjścia na czincze. Jeśli podepnę pod słuchawki, w głośnikach w tv nie ma dżwieku, a nie zawsze chcę słuchać z wieży, 'Toslink' w tv jest, a w wieży nie ma. Czy wobec tego istnieje sposób, by podłączyć się przez jack, ale tak, by zachowany został dżwiek z głośników wbudowanych telewizora?
  • Poziom 12  
    Widziałem juz podobne produkty, tyle, że na aukcjach, model TV to Samsung UE46ES6800.
  • Poziom 38  
    No to powinieneś mieć przelotkę ze złączem scart i z niego można pobrać audio.
  • Poziom 38  
    Dokładnie tak, takie "cudo" jak pokazałeś z jednej strony podłączasz do oryginalnej przejściówki od Samsunga a z drugiej do wzmacniacza czy wieży.
  • Poziom 12  
    Czy ktos wie dlaczego nie ma dzwieku w Smart Hub przy uzyciu tego patentu? Z Tv normalnie jest
  • Poziom 9  
    Nie ma dźwięku bo przejściówka SCART "podaje" tylko dźwięk analogowy! Tez mam ten problem.
    Podłączyłem wyjściem słuchawkowym z telewizora do amplitunera (chinch) Technics, ale dźwięk kuleje. Przymierzam się do zakupu (KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA). Ciekaw jestem jak w tym przypadku będzie z jakością...?????
    ]Link[/url]
  • Poziom 38  
    Konwerter masz np. na Allegro oferta nr 5022317489
    Tak się składa, że akurat wczoraj dostałem paczuszkę i podłączyłem.
    Różnica w dźwięku jest olbrzymia w porównaniu do dźwięku z gniazda słuchawkowego z TV.