Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra g 2001 1.6 8v - regulacja wolnych obrotów

slajas 16 Jun 2013 19:15 11760 20
Texa Poland
    slajas
    Level 21  
    Witam.Sprawa dotyczy samochodu opel astra g 2001 1.6 8v z16se czy jest mozliwośc regulacji wolnych obrotów za pomocą op-com lub kts obroty wachają się w zakresie 700-750 wydaje się że mało i czy po czyszczeniu przepustnicy powinno się zrobić adaptację czy tylko odpięcie aku na 30minut wystarczy
  • Texa Poland
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    A ile Ty chcesz tych obrotów jałowych w takim razie? Obroty masz ok, jak chcesz to linkę od gazu sobie podciągnij :P
  • Texa Poland
    slajas
    Level 21  
    Jak by byla linka to bym nie zakładał postu,a u mnie jest elektroniczna przepustnica,a chciał bym aby było 800 obr pozdrawiam.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Zartowałem z linką. Po co chcesz poprawiać fabrykę? 750 jest idealnie.
    czarny_gti
    Level 11  
    możesz wyczyścić przepustnice tylko pierwsze sie dowiedz ile one mają normalnie może nic nie trzeba robić
    slajas
    Level 21  
    Witam.Przepustnice juz czysciłem ale obroty potrafią spaść czasami do 600 dlatego pytam czy da się podnieść bo jeśli nie to dam sobie spokój z tym pozdrawiam
    arkadiuszcz
    Level 13  
    Nie da się podnieść obrotów, po za tym, nie usuwaj skutków, tylko przyczyny. Sprawdź szczelność dolotu, odmy, może gdzieś dostaje się lewe powietrze, zatkaj całkowicie dolot do filtra powietrza (np reklamówką), jak silnik nie zgaśnie to masz przyczynę.
    bobo21
    Level 16  
    Po wyczyszczeniu przepustnicy powinno się ją zaadoptować. Można to zrobić chyba Op comem ale można też zostawić samochód na biegu jałowym aż do pierwszego włączenia się wentylatora na chłodnicy.
    Też mam z16se i obroty mam takie jak u Ciebie. I czasem też delikatnie na chwilkę potrafią spaść do 600 ale to przy jakimś większym obciążeniu typu włączenie klimy, podgrzewania szyby lusterek.
    User removed account
    User removed account  
    slajas
    Level 21  
    Witam.Odma nowa uszczelka pod przepustnicą nowa raczej o lewym powietrzu nie ma mowy to raczej głowy już nie zawracam kolegom zostawie tak jak jest wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam.
    bobo21
    Level 16  
    W 1.6 8V Z16SE także należy zaadaptować przepustnicę. Tak jak już napisałem można to zrobić z poziomu kompa ale można także w taki sposób jak wyżej jest napisane. Po wyczyszczeniu przepustnicy przy pierwszym odpaleniu samochód ma nierówne obroty. Wiem co mówię bo miałem już raz czyszczoną przepustnicę i trzeba było ją zaadaptować. A robił to mechanik specjalizujący się Oplach.
    slajas
    Level 21  
    Panowie mam jeszcze pytanie czemu po podłączeniu pod kts w parametrach dotyczących pracy egr jest napis brak aktywacji wygląda tak jak by nie pracował ten egr a jest nówka sztuka i ile powinna palić ta astra w cyklu mieszanym mi wychodzi 9l/100km
    mail4skwarka
    Level 19  
    Mam identyczną Astrę, chodzi bez zarzutu. Obroty trzyma idealnie.
    Postaram się jutro sprawdzić w Tech2 czy jest tam adaptacja przepustnicy elektronicznej.
    A na deser:
    User removed account
    User removed account  
    slajas
    Level 21  
    Tylko że egr cały czas pokazuje że jest nieaktywny nawet jak utrzymuję pedał gazu powyżej 3000 obr/min dziś pobawie się z tymi pinami czy chodzi a czy egr powinno się sprawdzać pod obciążeniem czy na postoju dodam że egr dopiero wyjęty z pudełka (oryginał )
    arkadiuszcz
    Level 13  
    Egr ma pracować na wolnych obrotach, przy 3000rpm zawsze będzie zamknięty.
    User removed account
    User removed account  
    slajas
    Level 21  
    Na wolnych obrotach tak samo nie aktywny zastanawiam się czy ktoś wcześniej nie wgrywał nowszego oprogramowania do ecu które pomija egr gdzieś o tym czytałem tylko czy to prawda ewentualnie jak to sprawdzić
    mail4skwarka
    Level 19  
    Sprawdziłem dziś w Tech2 w silniku Z16SE 2001r nie ma w menu adaptacji przepustnicy.

W informacji serwisowej odnośnie wymiany przepustnicy brak jakichkolwiek informacji na temat adaptacji czy programowania.

....

Słyszałem o softach mających wy-programowany EGR.
    slajas
    Level 21  
    Witam.I co z tym egr zrobić zostawić tak czy szukać bo wolał bym aby on działał skoro jest i kasę na niego wyłożyłem i czy można tak jezdzić bo w piątek mam tresę do zrobienia
    slajas
    Level 21  
    Witam ponownie czy wtryskiwacz od jakiegos daewoo pasuje do tego silnika co jest w temacie czy tylko oplowski i w serwisie