Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica OSC 6562W - wywala różnicówkę przy zmianie prędkości wyciągu

16 Cze 2013 20:00 1725 5
  • Poziom 2  
    Gdy zmieniam prędkość wentylatora w okapie to wywala różnicówkę. Nie jest to wina okapu bo sprawdzałem na innym okapie i było to samo. Na tej samej linii jest włączona np. lodówka i czajnik elektryczny i nigdy nie wywaliło korków. Sytuacja ma miejsce tylko przy zmianie prędkości okapu. Ktos wie co może być przyczyną? Dodam jeszcze, że jak podłącze okap do drugiej linii to wszystko jest ok.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    no to winna jest linia ale czemu wywala tylko przy zmianie prędkości okapu, a np. jak zmieniam moc mikrofali to nic się nie dzieje? Czy może to mieć jakieś znaczenie, że okap nie ma uziemienia?
  • Poziom 21  
    Może sprecyzujmy.

Czy kolega jest pewny, że wyłącznik który ulega zadziałaniu jest wyłącznikiem różnicowo-prądowym (RCD)? Czy może jest to wyłącznik różnicowo-prądowy z członem nadprądowym (RCBO)? Lub może sam wyłącznik nadprądowy?

A może jest to po prostu wkręcany wyłącznik nadprądowy (nazywany potocznie "korkiem")?

Pytam, gdyż słysząc słowo "korek", nie pasuje mi to do "dzisiejszych" instalacji. Natomiast obiaw pasuje mi do czegoś innego niż RCD, ale do tego dojdziemy, gdy kolega odpowie na powyższe pytanie.
  • Poziom 2  
    wyłącznik, o którym mowa to Fael P191 B25