Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odcięcie paliwa. Dwa przekaźniki od centralnego zamka i włącznik.

03 Mar 2005 22:13 6155 10
  • Poziom 10  
    Jak zrobić mają dwa przekaźniki od central zamka i włącznik taki ktory daje tylko impuls odciecie doplywu paliwa (chodzi mi o nie danie pradu do pompy)??

Przekaźniki są upakowane w jednej obudowie. Idzie do nich wspólny + i dwie masy. Każdy przekaźnik ma 3 styki (kable siłowe). Oznacza to, że przy dwoch obwodach trzeba dac wspolny + albo wspolny -. Nie moge zrobic podtrzymania napiecia cewek. Cewke pierwszego przekaźnika uruchamia przełącznik będący na plusie (daje impuls). Cewka zwiera styki uruchamiające cewke na drugim przekaźniku. Cewka na drugim przekaźniku zwiera styki będące obwodem siłowym pompy. Z tych styków poprowadziłem + do pierwszej cewki ale nie ma dalej podtrzymania
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    postaraj się o przek. polaryzowany albo jeszcze prosciej-przek. swiateł od wartburga robura-działa w ten sposób że jest jedna cewka .Podanie nap. powoduje przełączenie styków-powtórne podanie nap powoduje powrót styków do stanu wyjsciowego.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    no nie dziwne bo pompra jest zasilana w impulsach a nie ciagle, ale kurde cos Twojego opisu nie kumam mozesz to rozrysowac bo co tam jest dioda czy co miedzy cewkami ze tylko jedna cewke zalacza jakies dziwnie zamieszane to jest a czy nei mozesz tego zmienic apropo podsylam schemat sorki za wyglad ale na szybko w paincie, plus oczywiscie po stacyjce
  • Poziom 10  
    Cewki mają wspólny + i osobne -. Nie wiem jak zrobić podtrzymanie prądu na cewki. Te przekaźniki właśnie do tego są.
  • Poziom 27  
    Kolego NOS11 mógł byś to narysować .
  • Poziom 25  
    no to dokladnie jak na moim ukladzie przeanalizuj go!
  • Poziom 25  
    RSP wytlumacz czy rozni sie ten schemat Twoj z dwoma przekaznikami od mojego???
    bo skoro niczym to po co go zamiesciles chyab nie czytasz postow dokladnie i nie sledzisz ich przebiegu
    chyba ze mnie juz takchoroba zmogla ze nie dostrzegam roznicy;)
  • Poziom 27  
    Kolego „hrabol” jedyna różnica to taka że kolega nie narysował gdzie podłączyć pompę ( prawdę mówiąc to nie przyglądałem się schematowi kolegi wcześniej ) . Dla kolegi i dla mnie to są banały ale dla kogoś początkującego to może być dylemat. Jeśli mam być szczery to kogoś kto nie umie sobie poradzić z dwoma przekaźnikami moim zdaniem tak należy traktować. Mam nadzieję że kolega „NOS11” się nie obraził.