Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie sterownika i/lub tablic PIXEL Bydgoszcz

pewusoft 23 Cze 2013 20:05 3210 8
  • #1 23 Cze 2013 20:05
    pewusoft
    Poziom 10  

Witam. W autobusie pozyskanym przez stowarzyszenie miłośników komunikacji miejskiej jest zamontowany zestaw sterownika Pixel STR 1-2 i komplet tablic kierunkowych elektromagnetycznych (flip-dot) tej samej firmy. Zestaw jest spięty w całość i działa w 100%, do pełni szczęścia brakuje tylko jeszcze rozgryzienia, jak projektować i dodawać własne napisy do pamięci sterownika, ewentualnie jak zaprogramować własny napis na wyświetlaczu bez użycia sterownika (bezpośrednio z komputera).

Z tego, co udało mi się dowiedzieć, do programowania sterownika potrzebne jest oprogramowanie Pixela, specjalna karta pamięci i programator do niej, których to elementów oczywiście nie posiadamy, jednak być może dałoby się te elementy ominąć i programować pamięć sterownika w jakiś inny sposób, z jakiegoś portu podłączaniego do komputera może?

Jeśli zaś nie sterownik, to może ktoś ma jakieś informacje na temat danych, jakie transmituje sterownik do tablic i jak ewentualnie podłączyć tablicę bezpośrednio do komputera i wysłać na nią dane? Z tego, co wiem, tablica komunikuje się ze sterownikiem poprzez port RS485 i sterownik wysyła na tablicę gotową już mapę pikseli do "zapalenia". Czy do ewentualnej transmisji wystarczyłby komputer z portem RS232 i najprostszą przejściówką na RS485, a może wystarczyłoby nadać sygnał używając bezpośrednio pinu Tx ze złącza RS232 i podsłuchać transmisję ze sterownika podając sygnał na pin Rx tegoż złącza?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, jak ruszyć ten temat :)

0 8
  • #2 23 Cze 2013 20:16
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

pewusoft napisał:
    Witam. W autobusie pozyskanym przez stowarzyszenie miłośników komunikacji miejskiej jest zamontowany zestaw sterownika Pixel STR 1-2 i komplet tablic kierunkowych elektromagnetycznych (flip-dot) tej samej firmy. Zestaw jest spięty w całość i działa w 100%, do pełni szczęścia brakuje tylko jeszcze rozgryzienia, jak projektować i dodawać własne napisy do pamięci sterownika, ewentualnie jak zaprogramować własny napis na wyświetlaczu bez użycia sterownika (bezpośrednio z komputera).

Z tego, co udało mi się dowiedzieć, do programowania sterownika potrzebne jest oprogramowanie Pixela, specjalna karta pamięci i programator do niej, których to elementów oczywiście nie posiadamy, jednak być może dałoby się te elementy ominąć i programować pamięć sterownika w jakiś inny sposób, z jakiegoś portu podłączanego do komputera może?

Jeśli zaś nie sterownik, to może ktoś ma jakieś informacje na temat danych, jakie transmituje sterownik do tablic i jak ewentualnie podłączyć tablicę bezpośrednio do komputera i wysłać na nią dane? Z tego, co wiem, tablica komunikuje się ze sterownikiem poprzez port RS485 i sterownik wysyła na tablicę gotową już mapę pikseli do "zapalenia". Czy do ewentualnej transmisji wystarczyłby komputer z portem RS232 i najprostszą przejściówką na RS485, a może wystarczyłoby nadać sygnał używając bezpośrednio pinu Tx ze złącza RS232 i podsłuchać transmisję ze sterownika podając sygnał na pin Rx tegoż złącza?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, jak ruszyć ten temat :)
    sprawa jest prosta i o ile znam ten wyrób tej Firmy, to do kompletu należy sterownik - dedykowany - do owego PIXEL'a.
    Pozostaje napisać/zatelefonować w tej sprawie do Kierownictwa tej Firmy - adres, telefon, do znalezienia w internecie.

Pozdrawiam

0
  • #3 23 Cze 2013 20:23
    pewusoft
    Poziom 10  

To na pewno zrobię w wolnej chwili, tylko, że jak jeszcze software mogliby nam udostępnić nieodpłatnie lub za symboliczną kwotę, tak niestety jestem sceptyczny co do przekazania nam sprzętu, a na zakup takich rzeczy nas zapewne nie stać. Stąd też szukam pomocy tutaj :)

0
  • #4 23 Cze 2013 21:22
    Quarz
    Poziom 43  

pewusoft napisał:
    To na pewno zrobię w wolnej chwili, tylko, że jak jeszcze software mogliby nam udostępnić nieodpłatnie lub za symboliczną kwotę, tak niestety jestem sceptyczny co do przekazania nam sprzętu, a na zakup takich rzeczy nas zapewne nie stać. Stąd też szukam pomocy tutaj :)
    To znaczy namawiasz tu do paserstwa ? ! ? Bo jak inaczej to można nazwać?

-2
  • #5 23 Cze 2013 21:29
    pewusoft
    Poziom 10  

Nie bardzo widzę, w jaki sposób to jest paserstwo. Już tutaj gdzieś ktoś się pytał o obsługę tych tablic i odpowiedziano mu dosyć szczegółowo, ale brakuje mi jeszcze kilku elementów układanki.

0
  • #6 23 Cze 2013 22:21
    Quarz
    Poziom 43  

pewusoft napisał:
    Nie bardzo widzę, w jaki sposób to jest paserstwo. Już tutaj gdzieś ktoś się pytał o obsługę tych tablic i odpowiedziano mu dosyć szczegółowo, ale brakuje mi jeszcze kilku elementów układanki.
    Bo ja, np. mam tę wiedzę, ale Firma nie upoważniła mnie do jej dalszego rozpowszechniania, więc jak to nazwać inaczej - jak bym napisał Tobie tu publicznie co i jak - jak nie paserstwem?

0
  • #7 23 Cze 2013 22:22
    pewusoft
    Poziom 10  

Nie no, jak firma nie upoważnia, to oczywiście nie ma mowy o żadnej pomocy. W takim razie muszę uderzyć bezpośrednio do źródła. Tak czy inaczej dzięki :)

0
  • #8 23 Cze 2013 22:29
    Quarz
    Poziom 43  

pewusoft napisał:
    Nie no, jak firma nie upoważnia, to oczywiście nie ma mowy o żadnej pomocy. W takim razie muszę uderzyć bezpośrednio do źródła.
    Firma jest jak najbardziej poważna, za to Twoje tu uwagi są bardzo niepoważne.
    Masz napisać do Firmy i tam wyłuszczyć swój problem, a nie szukać wątpliwej 'pomocy' na forum.

pewusoft napisał:
    Tak czy inaczej dzięki :)
    Proszę... :lol:

-2
  • #9 23 Cze 2013 22:31
    pewusoft
    Poziom 10  

Hej, nie napisałem, że firma jest "niepoważna", tylko, że "nie upoważnia" (w domyśle "nie upoważnia Ciebie do przekazania mi tych informacji" i tutaj spacja jest na miejscu :P). Rozumiem, że firma może tego strzec, po prostu o tym nie wiedziałem. W żadnym wypadku nie uważam, że firma jest niepoważna.

0