Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Wieża Philipsa - jeden kanał gra bardzo cicho.

camell2110 06 Mar 2005 12:05 1637 10
  • Wieża Philipsa - jeden kanał gra bardzo cicho.

Poziom 14  

Witam!!

Mam wieże philipsa AS450! I jeden kanał w tej wieży gra bardzo cicho, myślałem że poszła końcówka mocy ALE na CD gra ładnie i elegancko na dwa kanały natomiast na radiu, kasecie i Phono-aux gra tylko na jednym (na drugim jest cicho)!!!! I jeszcze jak nagrywam na taśme to też tylko na jeden kanał a na drugim cicho.... Kurde nie mam pojęcia co może być przyczyną tej usterki.... wiem że wieża jest stara ale zawsze cos.....

Pozdrawiam!

0 10
    Poziom 16  

Witam,jesli na cd gra normalnie tzn ze wzmak jest dobry usterka siedzi w sygnale doprowadzanym do przedwzmacniacza.Wjaki sposob masz rozwiazny wybor zrodla sygnału?Na przelacznikach czy droga eklktroniczna?
    Jesli na przełacznikach to najprawdopodobniej wlasnie taki pstyczek jest uszkodzony.Pozdrawiam

0
    Poziom 14  

Właśnie mam wybór sygnału drogą elektroniczna. A wydaje mi sie że usterka powstała na skutek podłączenia "świateł" "kolorofronów" na ktorych wejsciu było napięcie stałe o wartości 12V.

0
    Poziom 16  

Rozumiem,nalezy odmalezc scalaka odpowiedzialnego za zmiane zrodla sygnalu(idz po sciezce z wej. az dojdziesz do scalaka).Jak juz go znajdziesz zapodaj bezposrednio na jego noge sygnał np(z CD).Mam nadzieje ze sobie z tym poradzisz .zabieg ten wykaze czy przyczyna jest scalak czy moze gdzies po drodze sygnał sie"gubi"

0
    Poziom 14  

Witam!!

Znalazłem ten układzik (chyba bo są na plycie tylko 24c01 -pamieć; 4560- wzmacniacz operacyjny) i dwa układy 4094 i do jednego z nich są doprowadzone sygnały z wejść ale przechodza one przez duza liczbe różnych rezystorów, diód i kondensatorów. Czy winą moze byc ten układ?

0
    Poziom 23  

Witam. Sprawdz kondensatory elektrolityczne.

0
    Poziom 14  

D1C1 napisał:
    Witam. Sprawdz kondensatory elektrolityczne.

rozumiem: wymień je.

A co z tym układem?? Czy to moze byc tez jego wina??

0
    Poziom 16  

Witam ponownie,kondensatorki raczej nie.Nie sa one mocno obciazane.Oczywiscie układ ten moze byc padniety.Moim zdaniem najlepiej bedzie jesli sprawdzisz to recznie,sprawdz na ktora noge dochodzi sygnal i sprawdz go poprzez podanie jakiegos sygnalu.Mozesz nawet dotknac srubokretem na nozke,tak aby spowodowac brum,Pozwoli ci to odnalezc miejsce uszkodzenia.

0
    Poziom 14  

Kurde!! Wymieniłem ten układzik i nadal to samo! Co jeszcze moglo sie pasc??

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

tak jak mowi raffq wlacz wieze na axu i dotykaj do sciezki sygnalu od wejscia aux. Sprawdz element po minieciu ktorego pojawi sie przydzwiek.

0
    Poziom 14  

ja juz nie mam sily :/ postanowilem jej nie naprawiac tylko kupic jakis amplituner!

Wielkie dzieki wszystkim!!!

0