Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żarówki LED zaczęły migać, nawet po zgaszeniu światła

Kunio 16 Jul 2013 21:18 6465 5
    Kunio
    Level 11  
    Mam w zabudowie nad łóżkiem 6 żarówek LED MR16. Oczywiście zasilacz do tego odpowiedni. Wczoraj ledy nagle zaczęły migać więc zgasiłem światło. Poźniej już było ok. Dzisiaj znowu i, o dziwo, po wyłączeniu światła zarówki dalej migały przez chwilę!! Co może być przyczyną ? Czy mogę to włączać i nic się nie spali ?
    mariann
    Level 37  
    Witam
    Kunio wrote:
    Wczoraj ledy nagle zaczęły migać więc zgasiłem światło.

Czy wszystkie żarówki migały tak samo? Być może, gdzieś nie łączy doprowadzenie zasilania do tych żarówek. Sprawdź połączenia od zasilacz do żarówek, czy wszystko się mocno trzyma i czy łączy dobrze.
    Kunio wrote:
    o dziwo, po wyłączeniu światła zarówki dalej migały przez chwilę!

Jaki to zasilacz? Czy aby na pewno jest sprawny?
    Pozdrawiam
    Kunio
    Level 11  
    Wszystkie tak samo. Zasilacz specjalny do ledów kupowałem w sklepie. Z połączeniami nie ma problemu bo przeciez nikt tego nie rusza bo jest schowane w scianie z karton gipsu. Działało tak od roku i wczoraj zaczęło migać
    BILGO
    Level 38  
    To że połączenia są ukryte pod płytą KG nie oznacza że zostały prawidłowo wykonane... Należy je i włącznik sprawdzić aby wykluczyć instalację. Później zasilacz.. to że jest specjalny do ledow nie oznacza że jest dobrej jakości... I na koniec same ledy...
    voytalo
    Level 25  
    Prawdopodobnie "podupadł" już kondensator w zasilaczu.