Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie)

krollew 25 Jul 2013 18:44 8400 4
    krollew
    Level 20  
    Witam!

Posiadam napęd bramy garażowej Somfy Dexxo Optimo.
    W wyniku uderzenia pioruna w okolicy napęd odmówił posłuszeństwa…

+24VDC jest ok, jednak stabilizator +5VDC próbkuje.
    Nie udało mi się zdiagnozować uszkodzonego podzespołu - prawdopodobnie do mikrokontroler (BGA, niestety nie mam sprzętu, aby go wylutować).

Czy ktoś posiada może taką płytę sprawną do odsprzedaży lub podjąłby się naprawy mojej?

Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie) Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie) Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie) Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie) Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie) Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie)
    opamp
    User under supervision
    Tam nie ma nic BGA :D
    Albo mi się wydaje albo 74HC ma bąbelki :P
    User removed account
    User removed account  
    MloDyyyy18
    Level 1  
    Naprawiałem teraz taki sterownik. Udało się i żyje Somfy Dexxo Optimo - Uszkodzona elektronika (po piorunie)
    rfk
    Level 10  
    Dzień dobry. Mam na stole tego pacjenta. Nie działa przetwornica na IR2153, napięcie wyjściowe pulsuje pomiędzy 2,5 a 5V (mierzone między masą a katodami dużych diod 1602, który jest plusem stony wtórnej). Diody OK, tranzystory IGBT też OK, żadnego widocznego uszkodzenia. Po stronie wtórnej między + a - duże wartości rezystancji. Wymieniać układ IR2153, czy coś jeszcze sprawdzić? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.