Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy Dexxo Optimo 5067576B samoczynnie otwiera się

tom83ek 18 Nov 2017 20:59 2868 3
    tom83ek
    Level 14  
    Posiadam bramę ze sterownikiem jak w temacie.
    Problem jest następujący:
    Brama otwiera się i zamyka prawidłowo, jednak w przeciągu 1,5 miesiąca (od kiedy sterownik podłączyłem do prądu) brama samoczynnie otworzyła się 2 razy nie wiadomo kiedy.
    Zamknąłem bramę, pojechałem, wracam następnego dnia i brama otwarta:/ i tak już 2 razy. Nikt inny drugiego pilota nie posiada.
    W głowie mam dwa podejrzenia:
    -ktoś w okolicy używa podobnej częstotliwości i brama się otwiera
    -coś jest nie tak z samym urządzeniem :/

Czy spotkał się ktoś z takim uszkodzeniem w tym modelu?:/
    Zbych034
    Level 38  
    Nie dzieje się tak po zaniku i powrocie zasilania?
    Lepik123
    Level 1  
    Udało Ci się rozwiązać problem? Mam podobnie co kilka dni otwiera się sama brama?ktoś ma jakieś pomysły?
    tom83ek
    Level 14  
    Najpierw dzwoniłem do firmy co montowali bramę, to powiedzieli że być może zanik napięcia i mam obserwować. Sytuacja się powtarzała i zadzwoniłem drugi raz.
    Przyjechała ekipa i coś tam regulowała w mechanizmie bo rzekomo była 2-3mm za wysoka wylewka. Sytuacja znowu się powtórzyła.
    W między czasie napisałem na infolinię Somfy opisując problem.
    Dostałem odpowiedz:

Dzień dobry,
    Proszę o wykasowanie wszystkich nadajników z pamięci napędu. Poniżej wysyłam instrukcję kasowania oraz ponownego dodania.
    Jeśli pojawią się problemu lub ta procedura nie rozwiąże problemu, proszę o kontakt telefoniczny.
    Somfy Dexxo Optimo 5067576B samoczynnie otwiera sięSomfy Dexxo Optimo 5067576B samoczynnie otwiera sięSomfy Dexxo Optimo 5067576B samoczynnie otwiera się

Zadzwoniłem jeszcze raz do firmy montującej bramę i poradzili to samo, czyli usunąć piloty i zakodować na nowo.
    Tak też zrobiłem i przez dwa miesiące brama ani razu się nie otwarła.