Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter (chiński) 4t Router Sport50s zaskoczy ale nie odpali.

12 Sie 2013 20:15 3684 10
  • Poziom 8  
    Witam.

Mam problem,
    Odebrałem skuter z naprawy, po wymianie cylindra i tłoku. Niestety brat za bardzo grzał i się zatarł.
    Mechanik włożył nowy cylinder i tłok 80cc, ale powiedział, że trzeba wymienić gaźnik i jak się odpalało, to trzeba było gazem ze trzy razy poruszać(tak mi powiedział mechanik).
    Jeździłem nim. Na początku tylko były dłuższe odpalania, tak za 2-3 razem.
    Potem jak zmniejszyło się obroty (rączką) to nie chciał wchodzić wyżej (pomimo dodania gazu rączką tylko tak[mruczał]że tak powiem),
    dopiero po 2-3 minutach wchodził.

Pomyślałem, że może problem z gaźnkiem. Kupiłem za 100zł z allegro z czarną pokrywką, wkręciłem no i palił ale ciężko.
    Jeździłem nim ze 2 dni potem 3 dni stał i w końcu brat musiał pojechać po mamę na
    przystanek(powiedział mi że nie mógł go odpalić dopiero po 10 min mordęgi)
    Gdy wrócił zgasił i odstawił.
    Na następny dzień chciałem go odpalić i że tak powiem chce ale nie może
    gdy go odpalam zaskakuje ale nie uruchomi się
    nie wiem co jest przyczyną.
    Jeżdżę na vervie 98

Filtr powietrza i gaźnik wyczyściłem, olej jest nowy ma z 1,5 miesiąca.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 15  
    Kolego przyczyn może być wiele mogą być żle wyregulowane zawory, źle wyregulowana iglica w gaźniku, lewe powietrze spadł wężyk od podciśnienia i nie otwiera paliwa, brak kompresji lub słaba kompresja.

Dodano po 2 [minuty]:

A najprawdopodobniej jest podparty lub nawet podpalony zawór przez zamały luz utawiony przez mechanika i cała przyczyna.
  • Poziom 27  
    Popieram poprzednika, sprawdź luzy na zaworach.
  • Poziom 8  
    zawory wyregulowane rozrząd jest dobrze i wciąż to samo
    zawory są dobrze a na takim kole co łańcuch idzie
    małe oczka są na równo z głowicą a duże na zewnątrz
    taki kręcący plastik na literze t
  • Poziom 27  
    Sprawdź: ciśnienie w cylindrze, jaki jest kolor elektrod świecy czy świeca jest po próbie odpalania mokra czy sucha ?
  • Poziom 8  
    kompresja jest bo jak palcem zatkam dziurke na świece to niemoge utrzymać jak odpalam ,świeca ma kolor czarny
    chciałem wyregulowac gażnik ale nie da rady jak go nie uruchomie
    świeca jest sucha ale jak długo pokręci to się czarna robi
  • Poziom 27  
    Ustaw uboższa mieszankę w gaźniku(więcej powietrza) , sprawdź zawleczkę na iglicy ewentualnie ustaw na środkowym rowku wkręć nową lub wygrzaną świecę i próbuj dalej
  • Poziom 8  
    dalej to samo
  • Poziom 8  
    dzisiaj po wielu próbach go odpaliłem lecz niema takiej mocy jak na początku mógłbym go teraz porównać do wyjeżdżonej 50-siątki

po 5 minutach dodałem gazu i mi zgasł...
  • Poziom 27  
    Trzeba by zajrzeć do cylindra czy nie stoją pierścienie musi być przecież jakaś przyczyna kiepskiego palenia i braku mocy
  • Poziom 8  
    wole nie rozkręcać go dalej bo potem nie będę wiedział jak go skręcić
    a tak w ogóle to mam go już dość co go odbiore od mechanika to się psuje
    zawieze go do mechanika sprawdzi co i jak naprawi i będę konkretnie wiedział

dzięki za pomoc