Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood krc-151L stabiliz. BA3917 aplikacja lub schem.

10 Mar 2005 21:46 2353 5
  • Poziom 13  
    Witam kolegów.
    Trafiło mi sie radio jak w tem.
    Objawy: trafiło martwe, brak reakcji na power on.
    Stwierdziłem uwalona diode D16 zabezpiecz. przed odwrotna polaryzacja zasilania , brak VDD +5V NA PŁYCIE,BRAK napiec wyjsciowych na BA3917.
    podstawiłem od tyłu na goldpinie stabilizator BA 3918.
    Radio ożyło , da sie włączyc ale brak głosu i podswietlenia wyswietlacza, panel przełącza tryby i wyswietla skanowanie ale nic nie widzi.
    stwierdziłem brak napiec na tuner (linie czyste zwolnione).
    Zamówiłem BA 3917 Z MONSTER-ELEKTRONIK- KRAKÓW- I DALEJ TO SAMO.
    mam aplikacje do ba 3918 ,ale chyba się róznia czyms te układy.
    =========================================
    PROSZĘ O PODESŁANIE SCHEMATU ALBO CHOCBY WYCINKA Z JAKIEGOKOLWIEK RADYJKA ZAWIERAJACEGO BA3917, lub choćby odpisanie oznaczeń pinów i napięc dla BA3917.
    ===========================================
    NADMIENIAM ŻE LINIE STERUJACE STANBY ,MODE1,MODE2 SA PRAWIDŁOWO WYSTEROWYWANE PRZEZ PROCEK.
    CZYZBYM MIAŁ CHOLERNA PODRÓBE ?????
    (znalazłem posty ostrzegajace że krazyły takowe po rynku.)

W tej firmie(monster-elektronik) juz sie nadziałem na podróby tranzystorów W.CZ. I SKURCZYBYKI MI NIE PRZYJĘLI.(LUTOWANE)
    Popłynołem jakies 80.00 złotych(z pięc sztuk- moge sobie stabilizatory z nich zrobić - 15 zł za stabilizator!!!!)
    Moc na nich w radiu CB wychodziła 0.5-0.8 W .po wsadzeniu prawdziwego 4W w tych samych warunkach.Oczywiscie sprawdzałem na mierniku ebc wszystko ok.
    pozdrawiam -
    Zbyszek K.
    autocentral(malpa)wp.pl
  • Poziom 13  
    Wielkie dzięki!
    Znalazłem post kierujący za BA3917 DO "sbuli" ale postu z plikiem krcs200sch..... niestety za skarby nie mogłem znależć.
    Widocznie zle poruszam sie po tym forum.

Pozdrawiam kolegów.
  • Poziom 13  
    Witam koledzy!
    No i okazało się że kupiłem jednak podróby.
    Zbudowałem sobie na płytce uniwersalnej mała aplikacje obu tych stabilizatorów, gniazdo do wkładania , i recznie mikroswiczami wyzwalam linie ,stby,mode,p.sw, w ba 3917 ,
    oraz linie mode2 ,mode 1 i stby w ba 3918.
    I co? ba3917 zachowuja sie identycznie jak ba 3918.
    w ba 3917 na nodze 1 jest p.sw na 2 mode ,na 3 stby na 4 wyjscie illumin itd. niestety w moim stabilizatorze wyjscie 4 ilumin to noga sterujaca stby. jak w ba3918 podajac tam +5v układ otwiera napiecia na resztę obwodów.
    Natomiast wogóle nie reaguje na wyzwalanie z nogi 1(p.sw)-czyli ma nieaktywna jak ba3918.

Dzięki i zamykam temat.
    Zbyszek K.