Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bticino ,druga słuchawka. -

jann111 19 Sie 2013 21:58 1833 5
  • #1 19 Sie 2013 21:58
    jann111
    Poziom 31  

Witam,mam pracujący prawidłowo zestaw domofonowy Bticino Terraneo w skład którego wchodzi słuchawka,kaseta, zasilacz 230/12 V oraz elektrozaczep.Mam podłączyć dodatkową słuchawkę (identyczną jak w zestawie).Niestety nie mam żadnej dokumentacji a w googlach też nic nie znalazłem.Na stronie producenta też nic nie ma bo jest to produkt archiwalny.Unifon posiada zaciski 1,2,3,4,6 T,a kaseta ma zaciski 3,4,7,8.Z zasilacza 12 AC dochodzi do zacisków słuchawki 1,2.Zaciski 3,4 unifonu połączone są z zaciskami 3,4 kasety.Zaciski 7,8 z kasety do rygla
    Zaciski unifonu 6,T są nie podłączone,prawdopodobnie na dodatkowy głośnik,i to wszystko działa prawidłowo.Podłączyłem drugą słuchawkę równolegle z pierwszą i efekt jest taki ,że po podniesieniu jednej ze słuchawek jest wywołanie w drugiej i można rozmawiać,chociaż jest lekkie buczenie.Natomiast nie działa wywołanie od strony kasety.Nie jestem pewny ,czy da się podpiąć drugą słuchawkę.Może ktoś miał do czynienia z tego typu domofonem i coś da się wykombinować.

0 5
  • #2 30 Sie 2013 23:39
    piotrek_falownik
    Poziom 15  

Zapytaj bezpośrednio u dystrybutora .. Pozdrawiam

0
  • #4 02 Wrz 2013 07:21
    jann111
    Poziom 31  

Dzięki,spróbuje to podpiąć wg tego schematu,ale widzę ,że będzie potrzebna trochę inna słuchawka ,bo klient ma dwie jednakowe (PICK unifon główny).

0
  • #5 02 Wrz 2013 07:38
    Ircys
    Specjalista Domofony

jann111 napisał:
    Dzięki,spróbuje to podpiąć wg tego schematu,ale widzę ,że będzie potrzebna trochę inna słuchawka ,bo klient ma dwie jednakowe (PICK unifon główny).

No to musi zmienić.

Pozdrawiam

0