Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler elektryczny 10l Bluker - Wyciek - da się naprawić, czy kupić nowy?

Stachu0204 01 Sep 2013 17:34 2760 4
    Stachu0204
    Level 15  
    Witam!

Pojawił się mi wyciek z małego bojlera elektrycznego w kuchni.
    Na pewno nie jest przez grzałkę tylko z innej części zbiornika.
    Wyczytałem, że raczej się tego naprawić nie da. Przy próbie rozbiórki bojlera, okazało się, że z tyłu jest jeden nit, który mnie trzyma. Bez niszczenia obudowy raczej by się nie obyło, pytanie czy warto?

I jeśli nie warto, to na co go wymienić? 10l wody podczas mycia naczyń (sporej ilości) nigdy nie starczyło. Generalnie, tak z obserwacji, średnio woda (ciepła) leje się przez może godzinę dziennie.
    Czy wymienić go na większy bojler i np. wrzucić na zasilaniu sterownik, żeby go wyłączało na noc?
    Czy może warto wymienić na przepływowy ogrzewacz wody i jakiej mniej więcej mocy?

Jak załatwić sprawę najekonomiczniej?
  • Helpful post
    W0jtek92
    Level 37  
    Przepływówka nie zdaje egzaminu przy napięciu 230 V bo woda ciepła leci ale musi być malusieńki strumień. Możesz zakupić bojler o pojemności 15 - 20 litrów i zamontować programator czasowy jak wspomniałeś.
    Stachu0204
    Level 15  
    Jeszcze jedna sprawa. Nigdy tego nie zmierzyłem, ale co wychodzi taniej, czy faktycznie wyłączyć na noc bojler i żeby rano grzał dłużej, czy pozwolić mu utrzymywać temperaturę?

I jeśli już kupować bojler, to są jakieś z bardziej energooszczędną konstrukcją, czy wszystkie są tak samo: grzałka w zbiorniku i zapiankowane?
  • Helpful post
    W0jtek92
    Level 37  
    Raczej są takie same, powiem tak. Przy tak małym bojlerku to taniej jest wyłączać go na noc niżeli pozostawiać w prądzie.
    Stachu0204
    Level 15  
    W takim razie dziękuję uprzejmie za wszystkie informacje.
    Pozdrawiam