Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piecyk do łazienki ?

13 Mar 2005 12:51 45009 20
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich
    Mam pytanie
    Potrzebuje kupić piecyk do łazienki (gazowy przepływowy podgrzewacz wody). Zdecydowałem się na zapłon pizoelektryczny - ze świeczką (im mniej elektroniki tym lepiej). Ale nie do końca wiem co wybrać. Jeśli chodzi o Junkersa do słyszałem różne opinie. Zastanawiam się nad Vaillantem atmoMAG 11-0 XZ H. Nie wiem jak z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Będe wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki. Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    No nie moge . . . . . Jojo ja mam piecyk JUNKERS z zapłonem elektronicznym - bez świeczki i zupełnie zapomniałem że mam junkers, jest on bezobsługowy, jedyna rzecz która się wydarzyła to zaśniedział włącznik i trzeba było go wybrać i papierem ściernym wyczyścić (ok. 5 minut roboty). Znajoma ma piecyk ze świeczką PIEZOELEKTRYCZNY i jak jest przeciąg to jej gaśnie ta świeczka, no i jej zapalanie....
    Zrobisz jak zechcesz ale elektroniczny JUNKERS na baterie to jest dobre rozwiązanie! Unikaj natomiast takiego elektronicznego, który zamiast baterii ma prądniczkę - ona często się albo zacina albo brudzi i taki junkers już jest często problemem. Dodam jeszcze, że na dobrych bateriach (alkalicznych Panasonica za 7zł sztuka) JUNKERS chodzi do 8 miesięcy!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Witam !!
    ja osobiście polecam piecyk świeczkowy mimo iż może być mniej oszczedny ale w porównaniu z piecykami z przed kilkunastu lat to itak są super!
    a awaryjność piecyka świeczkowego jest wiele mniejsza niż elektronika !
    (wiadomo że w łazience jest para co żle wpływa na styki)
    Posiadam Vaillanta świeczkowego już 5 lat i żadnej awari!
  • Poziom 11  
    Piecyki z elektronicznym zapłonem są:ekonomiczne,bezpieczne,komfortowe itp.Wiodące marki to Junkers Bosch,Vaillant,Termet mają dobre serwisy itd.Tylko że jest jedno ale:urządzenia te mają nienaprawialny moduł elektroniczy(a lubi nawalić) który kosztuje około 50% ceny nowego piecyka.Drugie ale to że przy wadliwie działającej instalacji kominowej(bardzo częste zjawisko cofki kominowej)w zime dochodzi do zamarznięcia i rozerwnia nagrzewnicy.Myśle że z tych powodów era elektroników szybko się skończy.Radze kupić ŚWICZKOWY ogrzewacz.
  • Poziom 12  
    Tak się składa, że mój ojciec jest Autoryzowanym Instalatorem Junkersa i każdemu klijentowi zdecydowanie odmawia tzw. świeczki, bo są mało ekonomiczne i bezpieczeństwo użytkowania pozostawia wiele do życzenia (no chyba, że ktoś nadal żyje w latach '80).
    Obecnie Junkres posiada w ofercie ciekawe podgrzewacze z turbinką hydropower. Ciche, bezawaryjne i wysokosprawne. Nie polecam Termeta z podobną turbinką.
    Pozdrawiam
    Dodam że nigdy nie musieliśmy takiego Junkersa serwisować!!!
    Polecam
  • Poziom 11  
    Ja też jestem zadowolonym użytkownikiem Junkersa z turbinką (WRP-11 G ). Kiedyś naprawiałem piecyki, a więc znam się trochę na tym. Myślę że ten Junkers to dobry wybór, u mnie pracuje już trzy lata i naprawa to - przeczyszczenie świeczki i oczyszczenie filterka na dolocie wody - profilaktycznie, raz do roku.
    Oczywiście trzeba pamiętac o zamontowaniu dodatkowego filtra wody przed piecykiem - uchroni to turbinkę przed uszkodzeniami.
    Zwrócić też trzeba uwagę na to, że te piecyki z turbinką wymagają trochę wyższego ciśnienia wody, a więc nie nadają sie do montażu na np. 9 piętrze wieżowca, bo będą kłopoty przy zapalaniu. Dokładne parametry można przeczytać na stronie producenta, ale trzeba ściągnąc instrukcje w pdf-ie :

http://www.junkers.pl/produkty/podgrzewacze-wody/przeplywowe.html

dokładne instrukcje :

http://www.junkers.pl/dla-specjalistow/materialy-szkoleniowe/instrukcje-obslugi.html
  • Poziom 11  
    Znajomi mają Junkersa WRP-11 z zapłonem elektronicznym. Pracuje u nich kilka lat i nie ma z nim żadnych problemów. Jak będę wymieniał u siebie piecyk to właśnie na taki sam.
  • Poziom 11  
    Mam pytanie do pana z serwisu Junkersa jeśli piece świeczkowe są tak przestarzałe i z minionej epoki to dlaczego są nadal produkowane przez nowoczesne renomowane wiodące marki na rynku jak np.Junkers Bosch,Vaillant itp?
  • Poziom 17  
    witam zgadzam się z p . krzesiekrybnik i to w niejednej już sprawie sam mam junkersa wrp-11 polecam lub ariston ,aeg ,vaillant pozdrawiam
  • Poziom 12  
    KRZYSIEKRYBNIK napisał:
    Mam pytanie do pana z serwisu Junkersa jeśli piece świeczkowe są tak przestarzałe i z minionej epoki to dlaczego są nadal produkowane przez nowoczesne renomowane wiodące marki na rynku jak np.Junkers Bosch,Vaillant itp?

Witam
    Proszę podać który z wiodących producentów np Junkers, Viessman, Buderus wypuścił w przeciągu ostanich 5 lat na rynek kocioł, ewentualnie przepływowy podgrzewacz wody z tzw. świeczką. Żaden proszę Pana.
    Nie ma ich również w sprzedaży.
    Podgrzewacze w których zastosowano baterie są w sklepach tylko dlatego że są tańsze od tych bardziej zaawansowanych technicznie.
    Nie oznacza to że są niebezpieczne, te drugie są poprostu wygodniejsze w eksploatacji.
    Teoria, że im mniej elektroniki tym lepiej jest bezsensowna, bo kierując się tą teorią musielibyśmy wszyscy jeździć maluchami i dużymi Fiatami
    Szczerze polecam Junkers Celsius Plus WTD 14 AM1 - podgrzewacz przepływowy z zamkniętą komorą spalania i sterowaniem za pomocą pilota

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Junkers Celsius Plus WTD 14 AM1 najbardziej zaawansowany technologicznie grzejnik na rynku można porównać do mercedesa S klasy tylko dlaczego przeciętny Kowalski nie jeżdzi takim samochodem skoro jest taki super?Chyba każdy zna odpowiedz podobnie jest z tym grzejnikiem.Czy można zamontować grzejnik z zamkniętą komorą w bloku?
  • Poziom 12  
    Dz. U. RP nr 75 18 czerwca 2002 r.
    § 175
    1. Indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż:

1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,
    2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.

2. Wyloty przewodów, o których mowa w ust. 1 pkt 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu.

3. Odległość między wylotami przewodów, o których mowa w ust. 1, powinna być nie mniejsza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien i ryzalitów przesłaniających nie mniejsza niż 0,5 m.

ps. oczywiście przeciętny Kowalski nie jeździ s klasą bo go na nią nie stać, co nie oznacza że nie chciałby jeździć, a czytając posty pana KRZYSIEKRYBNIK za nic nie mogę dojść czy jest za świeczkami czy za Mercedesem s .
    Myślę, że nie bardzo ma Pan pojęcie o tym co pisze, bo poleca podgrzewacze świeczkowe, których nie ma rynku od bardzo dawna!!!
  • Poziom 28  
    Piecyki ze świeczkami sa jeszcze produkowane i znajdują się w sprzedaży.
    Ja chciałbym zaproponować podgrzewacz gazowy pojemnościowy. Ma wiele zalet m.in. jest oszczędny. Jego wada to duże wymiary.
  • Poziom 11  
    Jestem zwolennikiem prostych i trwałych konstrukcji.Ogrzewacze marki Termet PG4 takie właśnie były i dlatego pracują po dziś dzień i mają bardzo dobrą opinie wśród użytkowników.
    Piecyk z elektronicznym zapłonem zapewnia pozorną oszczędność gazu ponieważ trwałość elementów zwłaszcza elektronicznych jest taka żeby panowie z serwisu mieli co robić.Pytanie do pana serwisanta:ile kosztuje moduł elektroniczny do popularnego piecyka WRP11B?
  • Poziom 12  
    mieszkam w bloku 4 pietrowy zrobiomy solidnie z prawdziwej cegly poczatek lat 60 tych Kazde mieszkaniem ma osobny wylot od lazienki i osobny wylotk kominowy (na samym poczatku palilo sie weglem w kuchni przez pierwsze kilka lat pozniej wprowadzono gaz ziemny) ja sobie pokryjomu zainstalowalem junkersa tylko do ogrzewania wody do lazienki i kuchni.dlatego ze raz w roku latem przez trzy tygodnie nie ma cieple wody tylko jest zimna woda(remont) i wtedy wlanczam moj kochany junkers hurrra jezeli chodzi o ogrzewanie centralne to jest elektrocieplownia place co miesiac ale grzeja tylko w zime :)
  • Poziom 20  
    Witam,

Na początku miałem Termeta PG-6, potem przepaliła się ngrzewniaca i założyłem PG-4, troche to cofnięcie się w czasie, ale miałem go taniej niż nagrzewnice do PG6. Lecz zużucie gazu podskoczyło.
    Cztery lata temu kupiłem JUNKERSA ze świeczką i jestem zadowolony. Zużycie gazu duuuuuużo mniejsze niż PG4, ale niewiele mniejsze niż PG6. A katalogowo miał być tak oszczędny. W domu jest 5 osób.
    Od 4lat nic się nie dzieje z nim.
  • Poziom 17  
    witam jak ma się zepsuć to i tak się zepsuje czy to będzie taka czy inna firma zalerzy jaki się trafi egzemplarz .Elektroniczne sa troche oszczędniejsze od innych. Teraz już się nierobi takich ogrzewaczy aby wytrzymały kilkanaście lat!!!
    Ogrzewacz ma poprostu grzać wode a jak sie zepsuje to czeba naprawić a jak zawysoki koszt naprawy to się kupuje nowy . producenci podnoszą ceny części zamiennych poto by sprzedawać nowe ogrzewacze!!!!
  • Poziom 19  
    Ja mam od 1996 roku piecyk firmy TORUS z Poznania. Co prawda jest to składak, ale na dobrych podzespołach , jeszcze świeczkowy, teraz robią z elektroniką. Dla mnie dobry. Jak narazie raz wymieniałem membranę od ciepłej wody, jest dwufunkcyjny. No i serwis. Doradzą przez telefon - ostatnio odkamieniałem cały piecyk - w serwisie daradzili jak to zrobić i jakim preparatem. Wysyłają poczta części zamienne no i nie są tak piekielnie drogie jak w Junkiersie czy innych marek. Osobiście jeśli będę wymieniał na nowy, a myslę że to nie prędko się stanie, wybiorę także Torusa.