logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć żarówkę do programatora ZEXT TSGE2?

omar81 10 Wrz 2013 19:37 4311 1
REKLAMA
  • #1 12721519
    omar81
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 2
    Witam
    Mam programator czasowy tygodniowy Zext tsge2 u góry ma styki opisane 1 i 2 czyli podpina się zasilanie a z dołu styki 5,4 ,3 prosze o pomoc jak go podłaczyć a dokładnie żarówkę.
    POZDRAWIAM
  • REKLAMA
  • #2 13207020
    Tomexj
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Ocena: 3
    Witam.
    Pod styk nr.1 podłączasz zero robocze (-), a pod styk nr.2 i 4 podłączasz fazę (+). Styki nr.5 i 3 są to wyjścia napięcia (+) z przekaźnika. W tym programatorze jest zastosowany dwu stykowy przekaźnik.
    Standardowo napięcie jest na styku nr.3, a po ustawieniu zaprogramowanego czasu załączenia napięcie pojawi się na styku nr.5, a zaniknie na styku nr.3.
    Czyli żeby podłączyć żarówkę możesz wykorzystać styk nr.1 do podania zera roboczego (-) do oprawki, a ze styku nr.5 lub 3 podłączasz fazę (+) do oprawki żarówki.
    Pozdrawiam.
REKLAMA