Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DFN6835 - uszkodzona grzałka w zmywarce

10 Wrz 2013 20:06 4458 8
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem ze zmywarką Beko DFN6835 chyba mam uszkodzoną grzałkę, bo miernik pokazuje prawie zwarcie czy mogą być tego jeszcze inne skutki , zmywarka myje normalnie tylko na zimno.

  Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  Poprawiłem.
  >movzx<
 • Poziom 19  
  Chyba masz uszkodzoną grzałkę.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Tego się domyślam tylko czy nie mogło uszkodzić modułu sterującego przez to zwarcie znasz może taki przypadek?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Moduł sterowania zachowuje się niby normalnie, ale boję się że jak założę grzałkę to dalej nie będzie działać, jest może jakieś zabezpieczenie dodatkowe grzałki?
 • Poziom 33  
  Rozumiem, że to"prawie zwarcie" masz na wtedy gry sondy miernika przykładasz do grzałek. A tak dokładniej- jaką rezystancję pokazał omomierz? Co do sterowania grzałką...z doświadczenia wiem(tego elektronicznego bo w zmywarkach nie siedzę), że elementem mogącym sterować taką grzałką może być przekaźnik(klasyczny lub półprzewodnikowy) lub jakiś element typu triak. Warto więc sprawdzić czy przy odłączonej grzałce, tam gdzie powinna ona normalnie być zasilona pojawia się jakieś napięcie. Jeżeli nie to warto obejrzeć moduł sterujący- może się bowiem okazać, że uszkodzeniu uległ również wspomniany element sterujący(np. styki przekaźnika "wysmażyło") lub jakieś ścieżki na płycie drukowanej wyparowały. W najlepszym razie przepaleniu uległ bezpiecznik gdy konstruktor zmywarki przewidział takowy na podobną ewentualność.
 • Poziom 9  
  grzałka pokazuj 28 ohm

  Dodano po 2 [minuty]:

  co do przekaźnika to może i masz rację bo ostatnio słyszałem pstrykanie tak jakby przekaźnik muszę go zlokalizować chyba że powodem takiej jego pracy było to zwarcie

  Dodano po 1 [minuty]:

  d
  zięki za podpowiedz na elektronice coś tam się znam a na sprzętach AGD prawie wcale

  Dodano po 2 [minuty]:

  sprawdzę jeszcze to zasilanie tylko nie wiem czy ruszy bez wody bo mam grzałkę wyciągniętą, będę kombinował a jak nie to serwis . Dzięki i pozdrawiam

  Proszę poprawić pisownię.
  Nie piszemy posta pod postem, należy korzystać z przycisku "zmień" po prawej stronie.
  >movzx<
 • Poziom 15  
  Kolego zanim zainwestujesz w grzałkę w jej miejsce włącz żarówkę 230V i jak wszystko jest sprawne (tzn moduł) to w momencie grzania powinna się świecić żarówka.

  Ciekawe jest jedno czemu myje do końca jeżeli woda jest zimna (powinna się zatrzymać w momencie kiedy powinna zagrzać wodę ale może się mylę)?
 • Poziom 9  
  ale podłączyć normalnie bez wody i będzie działać? czy muszę ją złożyć i pod przewody podłączyć żarówkę i uruchomić?


  Proszę doprowadzić swoje posty do porządku.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Moim zdaniem 28 ohm to prawidłowa oporność grzałki. Sprawdź, czy pojawia się napięcie na grzałce. Nie znam konstrukcji Beko, ale chyba jest podobnie jak w innych. Sprawdź termostat zabezpieczający przed zagotowaniem wody wpięty szeregowo z grzałką, presostat - poziom wody. A najczęściej winny jest kondensator w zasilaczu beztransformatorowym, foliowy 1uF MKP - traci pojemność i wtedy jest za niskie napięcie zasilające cewkę przekaźnika i przekaźnik nie załącza napięcia na grzałkę. Te ostatnie uwagi dotyczą większości zmywarek, ale nie wiem jak to jest zrobione w BEKO.
 • Poziom 9  
  usterka naprawiona, problemem była przerwa na programatorze , dziękuję za wszystkie informacje.