Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo - Elpigaz Leonardo - przełączanie i ustawienie

Pi3cyk91 14 Wrz 2013 13:55 1455 5
  • #1 14 Wrz 2013 13:55
    Pi3cyk91
    Poziom 8  

Witam. Mam taki problem z tą instalacją gazową. Mam Mondeo MK2 2.5 z automatyczną skrzynią, a problem jest taki. Na zimnym silniku jest problem z przełączaniem. Tzn. czasami jest tak, że po całej nocy wsiadam rano do samochodu odpalam go, przejadę 15 metrów i się przełączy na gaz, a i zdarzy się tak, że się nie przełączy od razu, tylko trzeba trochę przejechać żeby się rozgrzał i to rozumiem że najlepiej aby silnik był rozgrzany, ale skoro zdarza się tak że się przełączy bez problemu na zimnym a innym razem nie to chyba coś jest nie tak.

Druga sprawa jest taka, mam na oku zakup tego KLIK do tego są kable w zestawie i rozumiem że interfejs podłączam do laptopa oraz interfejs kablem który jest pod maską od leonardo tak? i do tego jaki program jest potrzebny?

Pozdrawiam]Link[/url]

0 5
  • #2 15 Wrz 2013 00:12
    psooya
    Poziom 36  

Czujnik temperatury reduktora. Strasznie drogi ten Viaken, chyba, że cenę robią te przejściówki.

0
  • #3 15 Wrz 2013 12:24
    Pi3cyk91
    Poziom 8  

Dzięki za sugestie. Sprawdzę i dam znać, ale tak sobie myślę że można by zmniejszyć temp jeszcze, bo w sumie długich odległości nie robie a chciałbym żeby zimą się w miarę szybko przełączył.

0
  • #4 16 Wrz 2013 00:15
    psooya
    Poziom 36  

Kwestia późniejszych korekt temperaturowych, i dobrze jest by temperatura była na tyle wysoka by zaczęła pracować sonda lambda poprawnie.

0
  • #5 16 Wrz 2013 15:15
    Pi3cyk91
    Poziom 8  

Jaka jest ta zalecana temperatura? Te komputery to jest jakaś paranoja, dawniej tego nie było i jakoś autka śmigały :)

0
  • #6 16 Wrz 2013 15:43
    psooya
    Poziom 36  

No tylko jakie miało normy spalania :D. Taka przy której już oscyluje sonda lambda i do tego taka by reduktor zdążył rozprężyć gaz. Dobierasz eksperymentalnie po czym korygujesz korektę po temperaturze tak by po przełączeniu nie zmieniały się czasy wtrysku PB na LPG.

0