Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rover 25 1,4 16V czasem do końca spada z obrotów

firdy 14 Mar 2005 10:49 6082 6
    firdy
    Level 21  
    Witam mam pytanie odnośnie tego silnika. Prawdopodobnie jest to ten silnik co w polonezie. Mianowicie po dodaniu gwałtownie gazu silnik dusi się i gasnie. Na wolnych obrotach pracuje ok taksamo na wysokich. Czy to usterka świadczy o uszkodzeniu czujnika podciśnienia w kompie. Po ściągnięciu rorki od podciśnienia przy kompie przez chwile wszystko jest ok. Pochwili wraca wszystko do opisu jw
    Czy ktoś może pomóc
    Pozdrawiam
    panklex
    Level 12  
    podobne objawy daje uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

aha jeśli byłby to czujnik podciśnienia to słyszałem że pasuje od astry i renault 19 tylko trzeba go wlutować wewnatrz kompa i niestety umieścić poza nim bo jest za duży
    robert45
    Level 21  
    Kolego panklex, co ma czujnik temp.cieczy do przycinania się silnika.
    Kolego firdy ta rurka dochodząca do komputera to przypadkiem nie jest popękana?
    To dławienie się silnika może mieć wiele przyczyn,np.przytykający się filtr paliwa,wtryski,potencjometr przepustnicy blokuje się itd.
    Czy kontrolka check zaświeca się gdy silnik się zacina?
    panklex
    Level 12  
    robert45 wrote:
    Kolego panklex, co ma czujnik temp.cieczy do przycinania się silnika.
    Kolego firdy ta rurka dochodząca do komputera to przypadkiem nie jest popękana?
    To dławienie się silnika może mieć wiele przyczyn,np.przytykający się filtr paliwa,wtryski,potencjometr przepustnicy blokuje się itd.
    Czy kontrolka check zaświeca się gdy silnik się zacina?

z całym szcunkim jeśli czujnik temp. padnie to silnik dławi lub gaśnieprzy dodawaniu gazu (za bogata mieszanka i czarny dym z rury), silnik K16 z takim kompem jak poldorover nie ma kontrolki check engine, szukałbym uszkodzenia jakiegoś czujnika, złego styku w kostkach.
    firdy
    Level 21  
    czujnik jest dobry rurka też kontrolki bhrak w tym modelu
    Napoczątku myślałem iż czujnik temperatury ale wymieniłem i to samo czujnik podciśnienia juz był kiedys wymieniany (widać lutowanie na plytce)
    maciejwin
    Level 11  
    sprawdz sonde lambde moze byc posuta a jak sie rozgrzeje to lepiej chodzi i problem znika pewnie i pojawi sie jak sie nagrzeje dosyc mocno moze to byc sonda
    pozdrawiam
    firdy
    Level 21  
    Usterka czujnika podciśnienia wymiana pomogła.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Temat zamknięty