Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bosch wob 1600 - Skacze po łazience przy 800 obrotach

22 Wrz 2013 13:21 3072 9
  • Poziom 15  
    Witam
    Posiadam pralkę Bosch wob1600 i przy 800 obrotach podczas wirowania zaczyna tańczyć i niesie wibracje duże.
    Czytałem, że albo łożysko albo amortyzatory, jest jakiś sposób na sprawdzenie co jest uszkodzone i wymaga wymiany?
    Wiem ze łożysko było wymieniane w serwisie agd, bęben luzu nie ma i nie wyje przy wirowaniu.

Jak winne będą amortyzatory to z jakiego modelu zakupić najlepsze i niedrogie?
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    A da się je sprawdzić jakoś czy są dobre?
  • Poziom 15  
    Wyciągnąłem amortyzatory i rozebrałem, nie ma tam nic innego jak sprężyna w środku po naciągnięciu wraca z powrotem.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    zinek napisał:

Jak winne będą amortyzatory to z jakiego modelu zakupic najlepsze i niedrogie . ?

Tu się dowiesz w jakich modelach jeszcze pracują i o innych możliwych przyczynach trzęsiawki... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic461530.html
  • Poziom 21  
    Amorki należy rozmontować, oczyścić ze starego smaru, nasmarować nawet zwykłym towotem i cieszyć się dalej z posiadania chyba najtrwalszej pralki z górnym wsadem.
  • Poziom 15  
    tak zrobilem ale nic nie dało , wiec do prania zakładam odważnik 15 kilo
  • Poziom 11  
    Witam.
    Kilka dni temu miałem ten sam problem: skakanie i obijanie o przednią ścianę.
    Zacząłem poszukiwać amortyzatorów i okazuje się że już nieosiągalne, a jeśli już to po 130 zł i 2 tygodnie czekania, co z wysyłką daje prawie 600 zł. Niestety to jest 1/3 nowej dobrej pralki. Zacząłem kombinować co może być powodem. Wyszedłem z założenia, że spręzyny są zmęczone i trafiłem.
    Po przejrzeniu kilku stron na ten temat znalazłem stronę: www.vanel.com.
    Wpisałem długość tych sprężyn, żrednicę drutu, rodzaj i ich system zwrócił mi kilkanaście wyników. Wybrałem trochę sztywniejszą sprężynę T.158.230.1270.A ,
    ponieważ była dostępna od ręki. Jest troszeczkę grubsza i ciasno wchodzi w końcówkę tulejki w amortyzatorze, da się założyć na wazelinę. Wczoraj wymieniłem i praleczka cichutka jak dawniej.(za około 80zł z dostawą do domu + własny wysiłek)
    Jeśli komuś pomoże ta informacja to powodzenia w walce, ponieważ demontaż i montaż do przyjemnych nie należą.