Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości - Częstotliwości dla Poznania

26 Wrz 2013 14:04 8970 14
 • Poziom 8  
  Witam,
  miałbym wielką prośbę o aktualne częstotliwości dla Poznania (Policja, straż, pogotowie) Proszę nie dawać linku do radio.org.pl, gdyż nie wszystkie z nich chodzą. Moja prośba jest o częstotliwości, które są przez Was sprawdzone. Najbardziej zależy mi na pogotowiu (Obecnie nie mam żadnej częstotliwości takiej).

  Z góry dziękuje!
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Czy kolega zaglądał na stronę?
 • Poziom 8  
  Dzięki za szybką odpowiedź, tak zaglądałem i dodałem część z nich. A co do pogotowia to dodaje 168.575 i mam w skanerze (Uniden UBC72XLT) napisane aby wybrać ch - na ekranie jest 16 i nie wiem czy to dobrze a zmienić tego nie umiem - jedyne co to mogę zaakceptować tą częstotliwość z ch 16.
  A z częstotliwością 168.925 jest to samo tylko, że jest napisane ch 44.

  148.925 - straż pożarna tak samo i ch 22 na ekranie.
 • Poziom 34  
  A to nie jest tak, że te kanały są już zaprogramowane na tych pozycjach?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  99% ruchu radiowego policji oraz pogotowia w poznaniu idzie w Mototrbo, niedługo dołączy też PSP. Po co więc uaktualnienie częstotliwości jak i tak nic nie posłuchasz? Jest wprawdzie DSD dekoder ale on nie ogarnia łączności szyfrowanej a z taką mamy w tym przypadku do czynienia.
 • Poziom 27  
  Nie wspominając o legalności takiego nasłuchu...
 • Poziom 8  
  Z pogotowiem to fakt, nie można słuchać (Myślałem, że przeszli na cyfrowe albo coś). Ale policja chyba w ogóle nie przeszła na szyfrowane (Chyba, że drogówka) bo słychać interwencje etc.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Słychać tylko jakieś pierdoły na wojewódzkim typu prosimy o przerwę, no ewentualnie "zadzwoń podaj końcówkę". Raz na jakiś czas jakaś załogo sobie pogada w analogu i to wszystko. A przepraszam jeszcze baza czasami działa jak mają obsadę.

  Dobranc.

  ps: zostało ci lotnictwo, taryfy, ...i jeszcze jakiś czas PSP
 • Poziom 8  
  No tak, mi chodzi o baze. U mnie cały czas nadają. Czyli mówisz, że nie ma takich realnych szans (I w miarę legalnych) na nasłuch pogotowia i policji na teraz?
 • Poziom 12  
  Szanse absolutnie na tą chwilę zerowe, wszystko co ciekawe zostało zaszyfrowane.
 • Poziom 8  
  Na bazie Policji cały czas nadają i są to wezwania na interwencję, wypadki etc. więc nie mów, że nic tam nie ma. A PSP nadaje na 149.0375 tak?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Tak jak napisałem wcześniej 99% łączności poznańskiej policji leci w szyfrowanym Mototrbo, 80% tego czym tak się podniecasz na kanale wojewódzkim to pytania o przerwę, zadzwoń podaj końcówkę i nie potwierdzam. O jakich to przestępstwach usłyszałeś do tej pory... odpowiem za ciebie o żadnych, tylko czasami drobne wykroczenia. PSP tak nadal tam, jeszcze w FM.
 • Poziom 8  
  Ale nie słychać PSP za często. Kto mówił o przestępstwach? :) Bardziej wykroczeniach. A jak to jest z policją np z Komornik? Bo oni chyba mają inne pasmo niż Poznań? I czy szyfrowane?
 • Poziom 12  
  Przeleć sobie górne i dolne pasmo MSW to może znajdziesz, ja nie mam pojęcia gdzie mogą nadawać i czy nadal w FMie. PSP używa też innych częstotliwości niż ta którą podałeś, łatwo wyskanować resztę. A skoro lubisz słuchać różnych interwencji to masz jeszcze SM.
  Idz na forum radioscanner.pl poczytaj regulamin i podziel się wiedzą, którą posiadasz.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 8  
  A sprawdzę pasma jeszcze. Mieszkam w Plewiskach i SM mi słabo odbiera :/ Jedynie gdy jestem w Poznaniu.

  EDIT: http://allegro.pl/skaner-uniden-29-956-mhz-edacs-trunking-i.html znalazłem takie coś, czy ten skaner będzie odbierał policje, pogotowie? Nie ma wpisane tego kodowania co mówiłeś Mototrbo ale ma coś innego "System trunkingowy TrunkTracker - EDACS, MOTOROLA I, II, Hybrid, SmartNet, Privacy Plus" (Sorry nie znam się). Bo znalazłem kilka pasm policyjnych dla "UHF - System trankingowy EDACS produkcji firmy "Ericsson".


  Moderowany przez c2h5oh:

  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  Link do aukcji zmieniony na nieaktywny.