Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości - Częstotliwości dla Poznania

26 Wrz 2013 14:04 8970 14
  • Poziom 8  
    Witam,
    miałbym wielką prośbę o aktualne częstotliwości dla Poznania (Policja, straż, pogotowie) Proszę nie dawać linku do radio.org.pl, gdyż nie wszystkie z nich chodzą. Moja prośba jest o częstotliwości, które są przez Was sprawdzone. Najbardziej zależy mi na pogotowiu (Obecnie nie mam żadnej częstotliwości takiej).

Z góry dziękuje!
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Czy kolega zaglądał na stronę?
  • Poziom 8  
    Dzięki za szybką odpowiedź, tak zaglądałem i dodałem część z nich. A co do pogotowia to dodaje 168.575 i mam w skanerze (Uniden UBC72XLT) napisane aby wybrać ch - na ekranie jest 16 i nie wiem czy to dobrze a zmienić tego nie umiem - jedyne co to mogę zaakceptować tą częstotliwość z ch 16.
    A z częstotliwością 168.925 jest to samo tylko, że jest napisane ch 44.

148.925 - straż pożarna tak samo i ch 22 na ekranie.
  • Poziom 34  
    A to nie jest tak, że te kanały są już zaprogramowane na tych pozycjach?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    99% ruchu radiowego policji oraz pogotowia w poznaniu idzie w Mototrbo, niedługo dołączy też PSP. Po co więc uaktualnienie częstotliwości jak i tak nic nie posłuchasz? Jest wprawdzie DSD dekoder ale on nie ogarnia łączności szyfrowanej a z taką mamy w tym przypadku do czynienia.
  • Poziom 27  
    Nie wspominając o legalności takiego nasłuchu...
  • Poziom 8  
    Z pogotowiem to fakt, nie można słuchać (Myślałem, że przeszli na cyfrowe albo coś). Ale policja chyba w ogóle nie przeszła na szyfrowane (Chyba, że drogówka) bo słychać interwencje etc.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Słychać tylko jakieś pierdoły na wojewódzkim typu prosimy o przerwę, no ewentualnie "zadzwoń podaj końcówkę". Raz na jakiś czas jakaś załogo sobie pogada w analogu i to wszystko. A przepraszam jeszcze baza czasami działa jak mają obsadę.

Dobranc.

ps: zostało ci lotnictwo, taryfy, ...i jeszcze jakiś czas PSP
  • Poziom 8  
    No tak, mi chodzi o baze. U mnie cały czas nadają. Czyli mówisz, że nie ma takich realnych szans (I w miarę legalnych) na nasłuch pogotowia i policji na teraz?
  • Poziom 12  
    Szanse absolutnie na tą chwilę zerowe, wszystko co ciekawe zostało zaszyfrowane.
  • Poziom 8  
    Na bazie Policji cały czas nadają i są to wezwania na interwencję, wypadki etc. więc nie mów, że nic tam nie ma. A PSP nadaje na 149.0375 tak?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Tak jak napisałem wcześniej 99% łączności poznańskiej policji leci w szyfrowanym Mototrbo, 80% tego czym tak się podniecasz na kanale wojewódzkim to pytania o przerwę, zadzwoń podaj końcówkę i nie potwierdzam. O jakich to przestępstwach usłyszałeś do tej pory... odpowiem za ciebie o żadnych, tylko czasami drobne wykroczenia. PSP tak nadal tam, jeszcze w FM.
  • Poziom 8  
    Ale nie słychać PSP za często. Kto mówił o przestępstwach? :) Bardziej wykroczeniach. A jak to jest z policją np z Komornik? Bo oni chyba mają inne pasmo niż Poznań? I czy szyfrowane?
  • Poziom 12  
    Przeleć sobie górne i dolne pasmo MSW to może znajdziesz, ja nie mam pojęcia gdzie mogą nadawać i czy nadal w FMie. PSP używa też innych częstotliwości niż ta którą podałeś, łatwo wyskanować resztę. A skoro lubisz słuchać różnych interwencji to masz jeszcze SM.
    Idz na forum radioscanner.pl poczytaj regulamin i podziel się wiedzą, którą posiadasz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    A sprawdzę pasma jeszcze. Mieszkam w Plewiskach i SM mi słabo odbiera :/ Jedynie gdy jestem w Poznaniu.

EDIT: http://allegro.pl/skaner-uniden-29-956-mhz-edacs-trunking-i.html znalazłem takie coś, czy ten skaner będzie odbierał policje, pogotowie? Nie ma wpisane tego kodowania co mówiłeś Mototrbo ale ma coś innego "System trunkingowy TrunkTracker - EDACS, MOTOROLA I, II, Hybrid, SmartNet, Privacy Plus" (Sorry nie znam się). Bo znalazłem kilka pasm policyjnych dla "UHF - System trankingowy EDACS produkcji firmy "Ericsson".

Moderowany przez c2h5oh:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Link do aukcji zmieniony na nieaktywny.