Witam pytanie do słuchających służb straży pożarnej czy policji. Nie szczególnie sie tym interesowałem po ostatniej burzy z ciekawosci wyszukałem częstotliwość Straży pożarnej z Torunia ale w miescie gdzie obecnie jestem (Chełmża) też jest Państwowa straż ale nigdzie nie ma informacji gdzie oni nadają. Podczas akcji po burzy wszystkimi kierowała dyspozytorka z Torunia. Dobrze to rozumiem jesli nie ma informacji to znaczy że jednostka uzywa wspólnie częstotliwość z większą jednostką w pobliżu. To co wtedy z OSP kto nimi kieruje? Czy też może podczas tak ekstremalnych warunków wszyscy nadaja na jednej częstotliwości?