Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG 650-2/WP - drobny wyciek

Gelip 10 Paź 2013 14:42 1254 1
  • #1 10 Paź 2013 14:42
    Gelip
    Poziom 28  

Zdjąłem prawy bok, ustawiłem program od płukania, pralka zaczęła pobierać wodę. Po jakimś czasie pojawił się wyciek na podłodze z lewej strony pralki a w środku jest mokra pionowa, biała rurka też z lewej strony. Bęben nie zaczął się nawet obracać a woda zaczęła sama lecieć z rury spustowej zaczepionej na wannę. W tym momencie chyba coś się p.......ł program prania bo ciągle bierze wodę a ta odpływa sobie rurą spustową.

Co to za rurka pionowa, jakiś syfon? Jest napełniona mniej więcej do połowy wodą.

0 1
  • #2 11 Paź 2013 19:49
    Gelip
    Poziom 28  

OK, już sam doszedłem co i jak :-). Zdjąłem tylko pokrywę górną i uchyliłem nieco do góry panel bez odpinania jakichkolwiek kabelków - aby włożyć rękę i przytrzymać hydrostat. Następnie odłączyłem wężyk gumowy od hydrostatu i dmuchałem kilka razy. Przy pierwszym dmuchnięciu był opór jakby było coś zapchane a później już lepiej. W pralce z lewej strony jest taka pionowa rurka która nie była do niczego przymocowana. Z tego co wyczytałem z instrukcji serwisowej oryginalnie powinien być jakiś uchwyt przyklejony do obudowy. Zrobiłem inne mocowanie.

Jak na razie pralka działa, nic nie cieknie, hydrostat działa, woda się nie przelewa. Możliwe iż to była tylko wina hydrostatu.

0