Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon 6216 - czytnik kart

xawier 17 Mar 2005 18:20 1785 27
    xawier
    Level 29  
    Witam, zakupiłem czytnik kart Canon IV N. Ponoć pasuje on do 6216, ale on nie wejdzie w panel tylko jest do mątażu na zewnątrz. Wie ktoś jak to założyć i podłączyć?
  • Helpful post
    rafał19
    Level 16  
    wyciągnij go z obudowy, powinien być identyczny jak te montowane do kopiarek
    A tak z ciekawości, ile taki czytnik kosztuje?
    xawier
    Level 29  
    Rozebrałem, masz rację jest oki. Zastanawia mnie jednakże gniazdo do drukarki - też tam gdzieś je wcisnę (zamontuję oryginalnie)? Pytam bo robię to pierwszy raz a klient jest w terenie. W instrukcji widzę, że wtyczka w kserokopiarce jest zmostkowana. Wyciągam mostek i podłączam czytnik, podłączam masę i to wszystko? Czy zapomniałem o czymś?

Koszt: komplet + 30 kart i 4 serwisowe to 1153 zł brutto z przesyłką
    Masz instrukcję do ustawienia kart i obsługi czytnika po polsku - mam po angielsku... trochę ciężko - wolę polski
    Pozdrowionka
    rafał19
    Level 16  
    zgadza się powinno hulać, karta w standarcie powinna być na 100 tyś kopii
    xawier
    Level 29  
    Ja co miesiąc będe ustawiał limity każdemu użytkownikowi indywidualnie. Np po 1000 lub 2000 kopii. Bo inaczej by ją zajechali na amen...
    xawier
    Level 29  
    Ma może ktoś instrukcję po polsku albo pamięta jak sie ustawia limity na kartach? Mam wszystkie kart - te serwisowe też...

Pzdr.
    rafał19
    Level 16  
    czy ten czytnik jest na karty magnetyczne czy na "dziurawce"?
    jakie symbole są na kartach serwisowych?
  • Helpful post
    rys57
    Moderator
    Ten czytnik jest na karty perforowane.
    Polskiej instrukcji nie było, chyba, że ktoś sobie przetłumaDczył.
    Karta serwisowa jest żółta. Kopie na niej wykonane nie są ujawniane w czytniku. Zielone: "@" - ustawienie ceny kopii.
    "lim" ustawianie limitów.
    "c" kasowanie liczników.
    Drukarki do tych czytników nowej już chyba nie kupisz więc gniazdo jest zbędne.
    Dokładnej procedury nie pamiętam, Ale liczba po lewej na displayu to numer użytkownika, po prawej stan licznika lub limit. Przyciskami + i - zmieniasz liczbę, pod którą aktualnie jest kursorek. Kursorek sam przeskakuje co kilka sekund. R
    xawier
    Level 29  
    Na karty perforowane. Drukarka jest dostępna bez problemów za ok 450 zł netto.

Pozdrawiam i dzięki
    xawier
    Level 29  
    Witam. Posiadam te wszystkie karty. Czy przy karcie "lim" i "c" bez kart użytkowników mogę ustawiać wszystkie rzeczy. Chodzi mi o to by np. co miesiąc nie brać od wszystkich tych kart. Są one potrzebne do ustawień? Napisaliście, że karta "lim" to limity, a "c" to kasowanie. Jak mam to rozumieć? Kartą "lim" - mogę zmieniać limity bez karty "c"? A "c" to co ona kasuje, limity czy ilość kopii które były zrobione na kartach? We wtorek lecę to zamontować i poustawiać. Proszę o wszystkie sugestie...

Ja rozumiem to tak: limity ustawię na początku (kartą "lim")i jak będzie oki to tak zostawię. A np. co miesiąc będe kasował liczniki czyli ilość kopii, która została zrobiona na poszczególnych kopiach. A limity będą bez zmian - chyba, że zajdzie inna potrzeba. Dobrze rozumiem? :|

Pozdrawiam
    rys57
    Moderator
    Wszystkie funkcyjne działają bez czerwonych.
    Problem w tym, że nie pamiętam, czy karta "c" kasuje wybrany licznik, czy wszystkie na raz. Wydruk z drukarki kasuje wszystkie. Zanim rozdasz wszystkie czerwone - dziesięć minut zabawy i będziesz wiedział. R
    rafał19
    Level 16  
    z tego co pamiętam karta "C" kasuje wszystkie liczniki, nie kasuje limitów
    xawier
    Level 29  
    Tak też myślę, dzięki, we wtorek przekonam się na 100%. Dam znać jak tam.
    xawier
    Level 29  
    Zgadza się, "c" - kasuje wszystkie liczniki. Zamontowałem czytnik i jest oki. Musiałem przedłużać przewody łączące czytnik z panelem. Ale dałem radę. Zastanawia mnie jedna rzecz... Z tago co zauważyłem limit najmniejszy oprócz 0 to 1000 kopii. Dziwne. Ja chcę limity o wartości 100-300 kopii. Co z tym zrobić? A może się mylę? Czas mnie gonił i nie zdążyłem obadać dokładniej. Dajcie znać...

Pzdr.
    rys57
    Moderator
    1000 i nie ma inaczej. Parę lat temu przegrałem przez to przetarg. R
    xawier
    Level 29  
    A to się klient wścieknie. Nie myślałem, że nie będzie można. Ma ktoś pomysł na to by tej kserokopiarki nie zajechali? 1000 kopii 25 osób - no nie wiem. A jeszcze jedno. Czy bez kart użytkowników mogę przeglądać - kto ile kopii zrobił?
    xawier
    Level 29  
    Czy bez kart użytkowników mogę przeglądać - kto ile kopii zrobił na danej karcie? Jest taka możliwość?
    rys57
    Moderator
    Jest taka możliwość, ale nie powiem w jaki sposób bo nie pamiętam. Chyba karta "lim". Musisz to przećwiczyć, będziesz mistrzem. R
    xawier
    Level 29  
    A wie ktoś jak to zrobić?
    xawier
    Level 29  
    Do sprawdzenia kto ile zrobił na poszczególnej karcie nie potrzeba żadnej serwisowej karty. Robi się to z pozycji czytnika - jestem mistrzem :D
    rys57
    Moderator
    rys57 wrote:
    Musisz to przećwiczyć, będziesz mistrzem. R

Nie miałem wątpliwości R
    biurotechnika
    Level 11  
    Dopiero dołączyłem. Czy temat jest aktualny?. Mam u siebie pare czynnych czytników kart perforowanych i Xawier możesz mnie pytać o co chcesz :). ps limity da sie ustawiać co 100 kopii.

Dodano po 1 [minuty]:

Dopiero dołączyłem. Czy temat jest aktualny?. Mam u siebie pare czynnych czytników kart perforowanych i Xawier możesz mnie pytać o co chcesz :). ps limity da sie ustawiać co 100 kopii.
    xawier
    Level 29  
    W moim czytniku Canona limit ustawia się co 1000 kopii. Mam to już bardzo dobrze opanowane. Dzieki.
    xawier
    Level 29  
    Witam wszystkich po tak długiej przerwie w temacie. Mam kserokopiarkę Canon Np 6216 i jest w niej czytnik kart. Został on odłączony. Nie wiem dlaczego. Chcę sprawdzić czy jest sprawny. Problem polega na tym iż kabelki cztery (pomarańczowy, żółty, brązowy, niebieski) zakończone wtyczką którą podłącza się do gniazga na płycie panela zostały przecięte i nie wiem jak je podłączyć do płytki. Kabelki zostały przedłużone i są koloru białego. Dojdę który kabelek jest od którego koloru ale nie wiem jaka jest kolejność podłaczenia ich w to gniazdo. Jest tylko w gnieździe wtyczka ze zworką - czyli ominięty czytnik. Może ktoś ma ten czytnik i zrobił by zdięcie wtyczki z kórą łączą się te cztery kabelki (pomarańczowy, żółty, brązowy, niebieski) dużo by mi to pomogło.

Pozdrawiam
    rafał19
    Level 16  
    witam
    niebieski - masa chyba łatwo ustalisz który to jest na płycie> dalej jest brązowy - pomarańczowy - żółty
    xawier
    Level 29  
    Czytnik podłączony. Sprawuje się dobrze.
    xawier
    Level 29  
    Tak korzystajac z tematu to mam jeszcze jedno... Mianowicie potrzebuje jedną kartę, aby kserokopiarka działała z czytnikiem. Ma ktoś zbędną lub odsprzedałby? Może być kilka kart.

Pozdrawiam
    xawier
    Level 29  
    Witam, potrzebuję 4-5 kart pilnie do czytników. Oferty proszę na pw lub e-mail.