Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników Manta 5.1 MM1570 do TV TV LG 50 PN6500

Chevron 17 Paź 2013 23:06 11514 12
  • #1 17 Paź 2013 23:06
    Chevron
    Poziom 6  

Witam forumowiczów :-)

Jestem kompletnie zielony z zakresu techniki, więc proszę o poradę.

Mam TV LG 50 PN6500 oraz głośniki firmy Manta 5.1 MM1570 i nie wiem jak podłączyć je ze sobą, aby z TV wychodził dźwięk. Podłączałem już podpinając biały i czerwony cinch do takiego samego koloru wyjść w TV i bez efektu.

Nie zapomniałem wcześniej ustawić w TV dźwięku głośniki zewnętrzne. Oczywiście kopałem też w google, ale bez efektów...

Czego potrzebuję, aby podłączyć głośniki, aby mieć głos w 5.1 oraz czego, by po prostu grały bez DD?

Poniżej foty jak to wygląda z tyłu:

Podłączenie głośników Manta 5.1 MM1570 do TV TV LG 50 PN6500 Podłączenie głośników Manta 5.1 MM1570 do TV TV LG 50 PN6500

3 12
  • #2 17 Paź 2013 23:45
    Pablo1964
    Moderator

Możesz jedynie wyprowadzić sygnał stereo z gniazda scart (AV1) TV za pomocą kabla EURO -> chinch.

0
  • #4 18 Paź 2013 12:17
    Chevron
    Poziom 6  

Dziękuję :-) A czy da mi to efekt 5.1 DD? Nie wiem też czy dobrze jest podpięty do głośnika ten kabel 2x cinch, bo nad wejściami jest napisane 2.1 i czemu mam 2 rodzaje wejść/wyjść input i output, skoro z głośników dźwięk ma tylko wychodzić? :-)

1
  • #5 18 Paź 2013 12:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Chevron napisał:
    A czy da mi to efekt 5.1 DD?

Hehe, NIE.
    Chevron napisał:
    Nie wiem też czy dobrze jest podpięty do głośnika ten kabel 2x cinch, bo nad wejściami jest napisane 2.1 i czemu mam 2 rodzaje wejść/wyjść input i output, skoro z głośników dźwięk ma tylko wychodzić?

Tak, z głośników dźwięk ma wychodzić, ale by wyszedł, musi też tam dźwięk wejść, poza tym, to o co pytasz sugeruje, że z wejścia 2.1 INPUT, dźwięk będzie tylko stereo z subem w tle, czyli będą grały tylko 3 głośniki, sub i dwa frontowe przednie, KD z tego nie uzyskasz.

0
  • #6 18 Paź 2013 12:53
    _cheetah_
    Poziom 37  

Chevron napisał:
    Nie wiem też czy dobrze jest podpięty do głośnika ten kabel 2x cinch, bo nad wejściami jest napisane 2.1 i
    Ten, tak - tylko musisz go podpiąć pod złącze SCART w TV - albo poprzez przejściówkę z postu wyżej, albo kupić gotowy kabel (moim zdaniem lepiej)
    SCART --> RCA (chinch).

Pamiętaj, że kabel ma być kierunkowy - przepływ sygnału od złącza SCART do RCA.

Chevron napisał:
    i czemu mam 2 rodzaje wejść/wyjść input i output, skoro z głośników dźwięk ma tylko wychodzić?
    .Audio Input 2.1: tu podłączasz kabel od urządzenia wysyłającego dźwięk 2.1 (opisane wyżej w poście) - w twoim wypadku będzie to TV, a dźwięk 2.0 - czyli lewy / prawy.

Audio Input 5.1: tu podłączasz kabel od urządzenia wysyłającego dźwięk 5.1 - czyli, np. z karty dźwiękowej w komputerze

Audio Output 5.1: tu podłączasz głośniki.

Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi do głośników - tam to wszystko będzie opisane i narysowane.

0
  • #7 20 Paź 2013 12:52
    Chevron
    Poziom 6  

Niestety głośniki już mają trochę (wcześniej były w innym pomieszczeniu podpięte przez DVD do innego TV) i instrukcji nie posiadam.

Kupiłem kabel, który z jednej strony ma eurozłącze, a z drugiej 4 końcówki cinch z czego 2 są audio. Ogólnie jakaś lipa za 8zł i na pudełku nie ma nic o kierunku, tylko napis Euro - RCA.

Podłączyłem i dalej nie działa :-/

0
  • #8 20 Paź 2013 14:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Chevron napisał:
    Kupiłem kabel, który z jednej strony ma eurozłącze, a z drugiej 4 końcówki cinch z czego 2 są audio. Ogólnie jakaś lipa za 8zł i na pudełku nie ma nic o kierunku, tylko napis Euro - RCA.

Podłączyłem i dalej nie działa :-/

Kup kabel euro-6 chinch, ma on 1 komplet wejść, i 1 komplet wyjść:

0
  • #9 20 Paź 2013 15:48
    _cheetah_
    Poziom 37  

Podłącz się tym nowym kablem SCART - chich pod DVD i będziesz wiedział, czy kabel i głośniki są OK.

Inaczej - jeśli wtyk SCART nie jest zalewany można go rozłożyć i sprawdzić do jakich pinów dochodzą kable od złącz chinh oznaczonych jako Audio. U ciebie powinny być podłączone do pinów 1 i 3. Jeśli dochodzą do innych, trzeba by je przełożyć (da się), albo kupić dobry kabel.

0
  • #10 20 Paź 2013 16:07
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmmm, mam wątpliwości co do powyższych porad. Przecież jest wiadomo nie od dziś, było to omawiane wiele razy na forum, że przy transmisji cyfrowej TV dźwięk nie jest wyprowadzany na złącze Euro tzn. jego analogowa wersja. A jeśli już by się taki telewizor zdarzył, to i tak będzie to tylko wersja stereo.

Także, nie sądzę, że porady z złączem Scart rozwiążą problem kolegi Chevron.

Moim zdaniem, rozwiązaniem (acz co nieco kosztownym) jest dekoder audio:
    Optical In -> 5.1 RCA Out . Można to kupić na brytyjskim Amazon

0
  • #11 22 Paź 2013 16:44
    Chevron
    Poziom 6  

Niestety rozwiązanie zbyt kosztowne jak na moją kieszeń... Znajdę coś podobnego ale na naszym rynku i w niższej cenie?

0
  • #12 22 Paź 2013 17:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Chwila, chcesz z tak starego "czegoś" jak Twoje głośniki zrobić kino domowe, i cena za taki przetwornik około 200/300 zł jest za wysoka?.

Chevron napisał:
    Znajdę coś podobnego ale na naszym rynku i w niższej cenie?

A, to kolega z postu wyżej, by Ci już takiego rozwiązanie nie podpowiedział,
    gdyby coś podobnego i działającego było u nas dostępne, to byś już o tym wiedział od niego.
    Sam kiedyś czegoś podobnego u nas szukałem, i skończyło się na szukaniu.

0
  • #13 23 Paź 2013 22:45
    Chevron
    Poziom 6  

Ehh, wybredny jestem :-)

Dziękuję wszystkim za pomoc. Nie spodziewałem się, że znajdę tutaj tylu ekspertów. Problem może jeszcze nie do końca rozwiązany, ale wiem jak sobie to ogarnąć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo