Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie soundbaru lg 3540 do tv Manta led 5001

grzes_ola 01 Lut 2015 11:32 852 4
  • #1 01 Lut 2015 11:32
    grzes_ola
    Poziom 2  

Witam mam problem z podłączeniem Sound-baru do tv
    W soundbarze mam wejście optyczne i jack (teraz mam podłączenie jack/jack)
    Ale jakość dźwięku jest dużo gorsza niż z innych źródeł)
    Wiem że jest możliwość podłączenia takiego sprzętu hdmi/w.optyczne...
    Ale obawiam sie że w Manta led 5001 hdmi jest tylko wejściem (w instrukcji jest napisane tylko 3xhdmi a czy jest wejściem/wyjściem to już nie wiadomo)
    Czy może wszystkie hdmi sa wyj/wej ?
    Mam jeszcze w tv wyj.COAXIAL ale do tego podłączenia jest jeszcze potrzebny konwerter.
    Czy ostatnia możliwość jest jedyną w moim przypadku ? i czy jakość dźwięku z takiego konwertera jest dobra.
    Dzieki za odp.

0 4
  • Pomocny post
    #2 01 Lut 2015 22:43
    Polon_us
    Poziom 41  

grzes_ola napisał:
    Wiem że jest możliwość podłączenia takiego sprzętu hdmi/w.optyczne...

To jest coś nowego. Musiałby kolega bardziej to objaśnić - nie za bardzo wiem o co chodzi.
    Ten sound-bar nie ma żadnych gniazd HDMI i wszelakie dywagacje o HDMI z nim związanie raczej nie mają sensu.
    grzes_ola napisał:
    Czy może wszystkie hdmi sa wyj/wej ?

Jeśli gniazdo HDMI nie ma dodatkowego oznaczenia OUT, to wtedy jest zawsze IN. Nie ma gniazda HDMI które by było i wejściem i wyjściem jednocześnie. Także telewizor ma tylko wejścia HDMI.
    grzes_ola napisał:
    Mam jeszcze w tv wyj.COAXIAL ale do tego podłączenia jest jeszcze potrzebny konwerter.

I słusznie, takie rozwiązanie ma sens.
    grzes_ola napisał:
    i czy jakość dźwięku z takiego konwertera jest dobra.

Jest to połączenie cyfrowe. Ale czy powali na kolana? Tego nie wiem. To zależy od sygnału z telewizora i samego urządzenia soundbar. Jak kolega nie spróbuje, to nie będzie wiedział.
    Za wiele opcji podłączeń do tego sound-bar to kolega nie ma.
    Ale generalnie, powinno być lepiej, takie jest moje zdanie.
    grzes_ola napisał:
    (teraz mam podłączenie jack/jack)
    Ale jakość dźwięku jest dużo gorsza niż z innych źródeł)

Zakładam, że kolega użył wyjście słuchawkowe w tym telewizorze. Może podnieść trochę poziom sygnału na tym wyjściu?

1
  • #3 02 Lut 2015 15:56
    grzes_ola
    Poziom 2  

witam ponownie
    Tak użyłem wyjscia słuchawkowego ... Poziom sygnału idzie zwiększyć , problem nie jest z głośnością, pod tym względem gra super ... Problem jest taki że z tego słuchawkowego dzwięk jest taki jak by za mgłą. gorszy jakościowo , jak puszcze w soundbarze coś przez bluetooth, jakość dzwięku jest dużo lepsza...
    Słuchawkowe nie jest wyjsciem cyfrowym prawda ? Wiec chyba jedynym rozwiązaniem będzie te wyjscie COAXIAL +_ konwerter do wejscia optycznego ... lub zmiana tv

1
  • #4 02 Lut 2015 19:10
    Polon_us
    Poziom 41  

grzes_ola napisał:
    Słuchawkowe nie jest wyjsciem cyfrowym prawda ?

Jest to wyjście analogowe.
    grzes_ola napisał:
    problem jest taki że z tego słuchawkowego dzwięk jest taki jak by za mgłą. gorszy jakościowo ,

Cóż, jeżeli kolega wychwytuje takie niuanse, to wyjście cyfrowe jest tu rozwiązaniem moim zdaniem.
    grzes_ola napisał:
    Wiec chyba jedynym rozwiązaniem będzie te wyjscie COAXIAL +_ konwerter do wejscia optycznego ... lub zmiana tv

Sugerowałbym konwerter. Opcja zdecydowanie tańsza. Proszę tylko zwrócić uwagę w którą stronę ma pracować ten konwerter. Łatwo się pomylić przy kupnie. Kolega potrzebuje konwertera Coaxial IN -> Optical Out.
    Taki, jak na poniższym zdjęciu:

Podłączenie soundbaru lg 3540 do tv Manta led 5001

1
  • #5 04 Lut 2015 18:04
    grzes_ola
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

0