Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk twardy WD7500AZEX - Windows nie widzi dysku

31 Paź 2013 21:10 1662 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z dyskiem WD 750GB 64MB 7200RPM SATA3 WD7500AZEX.
    Płyta główna ma dwa wyjścia SATA 2, a dysk jest na SATA 3. Pod jedno wyjście mam podłączony stary dysk, a pod drugi DVD. Nowy dysk muszę podłączyć przez coś takiego:»główna to PRZEJŚCIÓWKA DYSKU IDE ATA na SATA Dysk twardy WD7500AZEX - Windows nie widzi dysku . Niestety jak mam to wszystko tak podłączone Windows nie widzi drugiego dysku, chociaż w BIOSIE jest on widoczny. Jeśli podłącze nowy dysk zamiast DVD (przez SATA) jest wszystko w porządku, komputer go widzi. Próbowałem zrobić coś w BIOSIE, ale nic to nie pomogło. Moja płyta główna to ASROCK 775Dual-Vsta SATA 2, a używam Windowsa XP.

Aha, zna ktoś schemat zworek w tym dysku, bo niestety na nim nie ma żadnego wyjaśnienia, chociaż to pewnie nic nie da bo próbował już wszystkich kombinacji.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podłącz wszystko (2 dyski + DVD) i daj screena z zarządzania dyskami.
  • Poziom 9  
    Nie ma sensu robić screena, bo w zarządzaniu jest tylko dysk podstawowy (online) i napęd DVD, bo są podłączone pod SATA, a drugiego dysku nie widać, bo jest na przejściówce podłączony przez taśmę. Ten drugi dysk widać tylko w biosie, próbowałem już ze zworkami, przestawiałem coś w biosie, ale nic to nie dało.
  • Poziom 9  
    Nawet DVD nie jest widoczne w Windowsie przez ten adapter, sformatowałem nawet dysk i nic, pewnie coś z tą przejściówką jest nie tak.
    Myślałem jeszcze o czymś takim (na dole link do aukcji): KONTROLER SATA IDE ATA NA SLOT PCI 3x SATA 1x IDE, ale czy z tą kartą nie będzie tak jak z przejściówką?
    A może po prostu kupić KIESZEŃ NA DYSK HDD 3,5" i podłączać dysk przez USB, ale w specyfikacji kieszeni jaką znalazłem pisze że obsługuje ona dyski SATA 1 i 2, więc czy ten co mam z SATA 3 będzie działał?

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak taśmę podmieniłeś i to samo to i o podmianie płyty głównej można pomyśleć bo z kontrolerami są kłopoty (bootowanie, obsługa ATAPI) a kieszeń USB 2.0 będzie przycinać transfer z dysku.