Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik Dvb-t, Dvb-s2 combo - Co wybrać?

02 Lis 2013 20:32 26460 79
  • Poziom 11  
    Witam Wszystkich.
    Z racji dużego zainteresowania naziemną telewizją cyfrową poszukuje miernika, który pomoże w sprawnym ustawianiu anten naziemnych. A miernik combo, ponieważ przy okazji zyskam pomiar dvb-s2, którego nie posiada mój Linbox SF-9100.
    W aktualnie dostepnej ofercie znalazłem kilka propozycji:
    1. AVIRA SF200 HD
    2. Amiko X Finder Combo
    3. OPENBOX SF-110
    4. Mezon DSTM 500
    5. DreamSky TS-80 Combo
    Który z nich jest sprawnie działającym narzędziem?
    Czy ktoś miał do czynienia z którymś z listy?
    Jakie są zalety poszczególnych mierników? A jakie są wady?
    Który z nich podaje napięcie 12V na wzmacniacze antenowe?
    Jak jest z dokładnością pomiarów?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 31  
    Nie miałem tylko MEZONA. Żadnego z pozostałych ci nie polecam.....

• Poziom 30  
    Numer 2
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 11  
    telbod - jeśli zaden z powyższych to co proponujesz w przedziale cenowym do 2000 zł ?Dlaczego według Ciebie są do "niczego" ?
    Fotodetektor - czy używasz tego miernika? Co mógłbyś napisać o nim pozytywnego?Jakieś negatywy?
    Amiko X Finder Combo jak dla mnie nazwa brzmi egzotycznie.Czy pomiary nim wykonane są dokładne?Potrafi zasilać wzmacniacze antenowe 12 V ?
  • Poziom 31  
    Jeżeli chodzi o pomiary SAT to ok, maja troche ciekawych funkcji. Ale pomiar DVB-T jest w nich tak przy okazji dodany. Też myślałem że jednym miernikiem załatwie sat i naziemną. Niestety nie udało się to do tej pory. Tak na marginesie.... jeżeli do "miernika" producent dodaje pilota IR to raczej miernik to nie jest, tylko tuner z monitorem.
  • Poziom 11  
    telbod - jakiego miernika używasz do DVB-T ? Czy to co oferują wymienione mierniki w zakresie pomiaru TV naziemnej jest wystarczające do poprawnego ustawienia anteny ?
    Czego Ci w nich brakuje ?
  • Poziom 31  
    Obecnie mam Digi Air PRO. ma wszystko co trzeba za wyjątkiem podglądu obrazu. BER, MER, zasilanie wzmacniaczy, mierzy analog itp..... pomiary porównywalne np z PROMAXEM i innymi profesjonalnymi.
  • Poziom 11  
    Czy Digi Air PRO nigdy Cię nie zawiódł ? Najczęściej montaż anteny zamawiaja ludzie w trudnych lokalizacjach - szukam miernika który ułatwi mi takie zadanie i na którego pomiarach mogę polegać.

• Poziom 30  
    Ja używam NEONA DVB-T i masz wszystko co potrzeba bez niepotrzebnych bajerów i pomiary są poprawne.
    Wsparcie producenta, aktualizacje, program gdzie można robić pomiary bezpośrednio z pozycji komputera. Posiada możliwość wydruków pomiarów, widma itd.
    To są ważne rzeczy bo jak przejdzie ci zrobić dokumentacje co instalacji.
  • Poziom 31  
    Dla mnie najważniejszy jest pomiar MER. Reszta to dodatki....

• Poziom 30  
    Nawet tak nie pisz, ale wnikam - BŁĄD !
    Chyba nie wiesz co ustawiasz ;) - bez urazy.

Poniżej to co masz z NEONA:
  • Poziom 11  
    Fotodetektor - dlaczego w pierwszym poście wskazałeś na Amiko X Finder Combo ?
    Miałeś z nim do czynienia ?

• Poziom 30  
    Dlatego, że ma go mój dobry kolega i zna się na rzeczy!
    Wiele o nim mi mówi i ma porównanie do reszty innych modeli na rynku jak i do NEONA.
    Z tych co wymieniłeś to jest model najbardziej warty uwagi.
    Reszta to same chińskie klony jak DreamSky i Avira.
    Openbox to wstyd kupować ;) bo miernik nie może wyglądać jak zabawka dla dzieci.
    Mezon to może fajny model, ale ja bym się obawiał go kupować bo jest za krótko na rynku.
    Nic nie wiadomo o jego awaryjności i mankamentach. Wszystko wyjdzie w praniu i producent będzie to dopiero poprawiał. Nie ma nic pewnego.
  • Poziom 11  
    Czy Amiko X Finder Combo posiada możliwość zasilania wzmacniaczy antenowych 12 V czy tylko 5V ?
    Czy pomiary nim wykonane pokrywaja się z pomiarami Neona ? Tak właściwie co pokazuje - jakie parametry ?

• Poziom 30  
    Zasilanie anteny: 5V (50mA max.)
    Nie bądź leniwy. Informacje masz w internecie!
  • Specjalista Sieci, Internet
    sergeant napisał:
    Najczęściej montaż anteny zamawiaja ludzie w trudnych lokalizacjach - szukam miernika który ułatwi mi takie zadanie i na którego pomiarach mogę polegać.
    Jeśli trudne rejony z dużą ilością odbić oraz SFN-ów to szukaj miernika analizą GI oraz z dobrym analizatorem spektrum.
    telbod napisał:
    A nie widziałeś instalacji z MER > 30dB i BER dużo gorszym od 10e-4, że nie da się oglądać? Bo ja często. MER to głównie informacja o stanie instalacji antenowej, a nie o rzeczywistych warunkach odbioru.

EDIT: hm, sorki Fotodetektor, coś z cytowaniem chyba się porobiło, bo przecież nie było takiej twojej wypowiedzi... ;)

• Poziom 30  
    telbod napisał:

Chwilunia! To nie jak uważam ! ;) cytuję powyżej !
  • Poziom 31  
    _cheetah_ napisał:
    A nie widziałeś instalacji z MER > 30dB
    Widziałem, ja tylko takie instalacje uważam za prawidłowe (z MER powyżej 30dB) :)..... popraw kolego znak większości bo zaburza to sens wypowiedzi. ps. Może i da się to oglądać.....ale ja tego za prawidłowe nie uznaję i pod takimi się nie podpisuje....;)

Dokładnie tak jak napisałem: MER większy od 30dB i BER gorszy niż 1e-4. I to nie ma nic wspólnego z jakością instalacji, tylko z dostępnym sygnałem w SFN-ie (tylko antena pasywna, 2 metry kabla antenowego i miernik).

• Poziom 30  
    Często się zdarza, że mam MER mniejszy niż 30, ale nie poniżej 25. W zamian poprawia, zmniejsza mi się ilość błędów w sygnale. Dążę aby uzyskać BER do jak największej potęgi. To jest wyznacznik czy będzie działać czy nie.
    Często działa gdzie MER jest 25-26.
    Fotodetektor napisał:
    Dążę aby uzyskać BER do jak największej potęgi. To jest wyznacznik czy będzie działać czy nie.
    Często działa gdzie MER jest 25-26.
    Dokładnie.

• Poziom 30  
    Pojawił sie nowy model w ofercie Abovio - EASY METER.
    Wykonuje on pomiary w standardach DVB-S/S2, DVB-T oraz DVB-C.
    Wszystkie ustawienia, wyniki pomiarów oraz inne obrazy są wyświetlane na kolorowym ekranie.

Może ten model Ciebie zainteresuje?

• Poziom 11  
    Dziekuje za informacje- Fotodetektor. Wydaje mi się że jako osoba fizyczna na stronie www.abovio.pl nie mogę dokonać zakupu wyżej wymienionego miernika.
    Czy mógłbyś mi przedstawić jego cenę ?
    Intryguje mnie Mezon oraz Amiko -ten jednak nie posiada zasilania wzmacniaczy 12V i wymaga niejako zastosowania dodatkowego zasilania.
    Zastanawia mnie również ich wielkość a co za tym idzie wygoda użytkowania np. na dachu.
  • Poziom 31  
    Za EASY METER ok 2,5 tyś, za MEZONA od 1,3 - 1,8 tyś. Z zakupem nie będzie problemów.
  • Poziom 11  
    Gdzie widziałeś Mezon DSTM 500 w granicach 1,3 -1,8 tyś ? Te 1800 to się zgodze - takie oferty widziałem ale 1300 ? Nie spotkałem się?
  • Poziom 31  
    1299 w MIXPOL ;) , 1800 MEZON. Szukajcie a znajdziecie....
  • Poziom 11  
    Dziękuje telbod . Znalazłem ofertę MIXPOL-a. Jest za 1299.Zastanawiam się tylko czy jest jakaś różnica pomiędzy nim a Mezon DSTM 500 ?
    Wygląda identycznie jedyne co może go odróżniać to oprogramowanie ,o ile tak jest.

• Poziom 30  
    telbod napisał:
    Za EASY METER ok 2,5 tyś, za MEZONA od 1,3 - 1,8 tyś. Z zakupem nie będzie problemów.

Przepraszam, ale nie pisz bzdur. Cena za ten miernik to ok 4 tys.
    Za 2,5 to wezmę 2 szt. !
  • Poziom 31  
    Jakie bzdury? Zanim kogoś obrazisz dwa razy pomyśl. :cry: 599 Euro x 4,2 zł= 2515zł. Jest to cena detaliczna. Vector kupi hurtowo znacznie taniej. Jeżeli sprzedają je za 4000 zł to pogratulować prowizji. Jezeli chcesz kupić nadal 2 szt to tu możesz zamówić:
    Link :D

• Poziom 30  
    telbod napisał:
    Jeżeli sprzedają je za 4000 zł to pogratulować prowizji.

Zawsze możesz im pogratulować.
    Nie chciałem Cię obrazi i nie gniewaj się, ale ten model nie ma menu po polsku i do tego dochodzi wsparcie, gwarancja itd.
    Zresztą każdy kupuje gdzie chce i co chce ;)