Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cena opon zimowych do Dmaxa

10 Lis 2013 11:20 999 4
 • Poziom 25  
  Mamy następujący problem wraz z bratem. Musimy kupić opony zimowe. Dmax ma 235/70 R16. Przymierzamy się raczej do używanych, średnio jest kasy na nówki. Podobno można dużo kasy zaoszczędzić jak się wymieni same opony. Ale to takie gdybanie. Czy felga nie ulegnie z czasem uszkodzenia po takich zabiegach?
 • Poziom 16  
  Miałem podobne dylematy kiedyś. Najtaniej wychodzi wymieniać całe koła samemu. Przy samych oponach będziesz płacił (obecne ceny) ok. 50 zł jesienią i 50 zł. wiosną. Jeżeli masz zamiar pojeździć tym autem dłużej kup całe koła. Jeśli będziesz wymieniał same opony to u wulkanizatora nic im sie nie stanie (u fachowca).
 • Poziom 25  
  Czyli coś ponad 10 zł od opony? A po ile mogą chodzić opony wraz z felgami o takich parametrach w wulkanizacji? Pewnie zrobimy tak, że wymienimy na tą zimę opony tylko, a na lato kupimy felgi do letnich. Samochodem będziemy jeździć, aż padnie.
 • Poziom 16  
  Tak też zrób, chociaż jak zrobisz to teraz to zaoszczędzisz na jednej wymianie 50 zł. Jak krucho z kasą to jest przykładowa oszczedność
 • Poziom 25  
  Poszliśmy jednak na całość, znalazł się dodatkowy zasób kasy. Mamy już nowe opony razem z felgami, trochę kasy poszło, ale myślę, że brat dobrze zrobił. Jest dobrym kierowcą, więc nówek za szybko nie zajedzie, a z używanymi to czasem jest tak, że nie trzymają powietrza. Zimowa wersja Dmaxa wygląda jeszcze lepiej xD.... więc zima może już przychodzić, w sumie to dzisiaj z rańca już lód na szybach.