Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother J4110DW - jakość wydruku

orzechszek 27 Nov 2013 00:25 2928 10
    orzechszek
    Level 10  
    Witam,

Chciałbym zapytać czy taka jakość wydruku jest prawidłowa dla tej drukarki czy może jest coś nie tak??

Brother J4110DW - jakość wydruku Brother J4110DW - jakość wydruku

Były drukowane w różnej jakości. Na jednym dość wyraźnie widać pionowe ciemniejsze paski a na drugim całe pasy o zróżnicowanej jasności (to ta w gorszej jakości).
    Czy to wynika z innego typu głowicy i sposobu podawania papieru i trzeba się z tym pogodzić czy coś jest nie tak z drukarką?? Wygląda to tak jakby był nie przesuwany dokładnie papier i wydruk głowicy przy pierwszym ruchu nakładał się na następny - stąd te milimetrowe ciemniejsze paski. Drukarka jest nowa - ma 3 dni.
    Posiada ktoś może ten model i ma doświadczenie w drukowaniu zdjęć??
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    orzechszek
    Level 10  
    Tak, zdaję sobie z tego sprawę że jakości świetnej nie będzie. Tylko się zastanawiam czy aż tak szerokie pasy ze zróżnicowana jasnością to poprawne zachowanie. Wydrukowałem ten sam obrazek na drukarce znajomego Brother 315dw i wydruk nawet na ekonomicznej jest bardziej jednolity - nie ma takich szerokich pasów ze zróżnicowana jasnością i wąskich ciemniejszych na przejściach.
    A co rozumiesz przez wyrównanie ręczne?? W opcjach nie ma takiej możliwości a automatyczne niestety nie pomaga.
    User removed account
    User removed account  
    orzechszek
    Level 10  
    OK. Spróbuje jeszcze w jakości fotograficznej coś wydrukować. Jeśli chodzi o wyrównywanie głowicy.. to w tej jest tylko ręczne :). Myślałem że jest jeszcze jakiś inny sposób poprzez mechaniczna ingerencję.
    orzechszek
    Level 10  
    Wszystko jeszcze raz poustawiałem i generalnie było ok. Wystarczyło że zmieniłem w wydruku standardowym na jakość najlepszą:

Zniknęły wszelkie paski. Wydruk jest w porządku. Wiadomo, super jakości nie ma na tym papierze ale obraz jest jednolity.

Poniżej jeszcze wydruk czarno-biały najniższej jakości:

I dla porównania z drukarki znajomego w tych samych jakościach (kolor najlepszy i czarno-biały najsłabszy):

W jego najsłabszym widać dużo szumów.. ale wydaje się bardziej jednolity.
    Więc generalnie rzecz ujmując ta drukarka tak ma :). Czyli wszystko jest w porządku i w wydrukach obrazków prócz najwyższej jakości będą występować paski.
    Jurtv
    Level 20  
    orzechszek wrote:
    .....Wydrukowałem ten sam obrazek na drukarce znajomego Brother 315dw i wydruk nawet na ekonomicznej jest bardziej jednolity - nie ma takich szerokich pasów ze zróżnicowana jasnością i wąskich ciemniejszych na przejściach.
    ....

Czyli już wiesz, że u Ciebie coś jest nie tak i nie wystarczy stwierdzenie że "ten typ tak ma" bo jak widać nie wszystkie egzemplarze tego typu tak mają . ;)
    W jakości najwyższej mniej widać błędy wydruku z tej racji, że wydruk ma więcej przebiegów i pluje mniejszymi kroplami.
    orzechszek
    Level 10  
    Ten typ tak ma w sensie ten model. Przepraszam. . Ale chyba nie podałem typu drukarki kolegi. to Brother 315dw. Inaczej podawany papier i pewnie sposób wydruku. stąd moje stwierdzenie.
    Jurtv
    Level 20  
    Moim zdaniem to ewidentnie wadliwy wydruk, no ale jak lepiej się czujesz z tym, że ten typ tak ma to niech tak będzie. ;)
    sorier
    Level 27  
    Może to tylko tak wygląda, ale czy te pasy są nie tyle jaśniejsze/ciemniejsze co mają zafarb w cieniach (jaśniejsze pasy)? Tak jakby któryś kolor był podawany w róznej ilosci zależnie od kierunku ruchu głowicy. Nie wiem czy ten typ tak ma, ale to raczej nie jest normalne.
    orzechszek
    Level 10  
    Faktycznie.. o tym nie pomyślałem. Ale dziwne jest to ze tego nie widać w najlepszej jakości wydruku tylko objawia się przy niższej.